» Numer 22


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

KOBYLOGÓRSKIE ZMAGANIA Z ORTOGRAFIĄ

    28 uczniów reprezentujących 14 szkół z powiatu ostrzeszowskiego wzięło udział w I Powiatowym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych. Odbył się on 21 maja w sali KOK w Kobylej Górze. Bezapelacyjnym zwycięzcą konkursu został Łukasz ŚWITOŃ z SP nr 2 w Ostrzeszowie.
    W kobylogórskich zmaganiach z ortografią brały udział dzieci z klas IV-VI. Każdą szkolę mogło reprezentować jedynie dwóch uczniów. Z zaproszenia do konkursu skorzystały szkoły podstawowe w Biskupicach Zabarycznych, Olszynie, Kraszewicach, Siedlikowie, Przytocznicy, Bukownicy, Marszałkach, Niedźwiedziu, Kaliszkowicach Kaliskich, Grabowie, Mąkoszycach, Kobylej Górze oraz w Ostrzeszowie - SP nr 2 i SP nr 3. Pomysłodawcą konkursu była polonistka z Kobylej Góry - Gabriela Grzesik. Ona też wraz z innym nauczycielem tej szkoły Eugeniuszem Mortą ułożyli treść dyktanda. W samym przygotowaniu do konkursu dużą pomoc wykazały także Grażyna Banach i Małgorzata Ignaczak. Dyktando nosiło tytuł "Kobyla Góra - wczoraj, dziś, jutro" i zgodnie z tym hasłem zawierało treści mówiące o historii i dniu dzisiejszym tej miejscowości. Autorzy chwalili kobylogórskie pejzaże, zalew i znaczące dokonania (hala sportowa). Choć dyktando nie należało do najtrudniejszych, to trzeba przyznać, że wielu uczniom sprawiło niemało kłopotów. Przyozdobione zostało w nazwy dotyczące ostrzeszowskiej ziemi, zatem - jak mówią autorzy dyktanda - nawet ci, co napisali je z błędami, wyniosą z konkursu jakąś korzyść. Oby tak się stało i podczas przyszłorocznego konkursu błędów było jeszcze mniej.    NAGRODY OTRZYMALI:
    I miejsce - Łukasz ŚWITOŃ, kl. VI b, SP nr 2 w Ostrzeszowie (opiekun Jolanta Szmatuła)
    II miejsce - Magdalena MIESZAŁA, kl. VI SP w Grabowie (op. Iwona Janicka)
    III miejsce - Jagoda BOGACZ, kl. IV SP w Niedźwiedziu (op. Mariola Błoch)
    Ponadto komisja nagrodziła pracę Roksany JANICKIEJ, kl. V SP w Marszłkach, (op. Elżbieta Karnicka), jako napisaną najestetyczniej.    Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, którzy przygotowali nagrody dla uczestników konkursu. Byli to: Irena Chowańska - sklep wielobranżowy "Bankuś", Andrzej Nóżka - sklep "Delikatesy", Barbara Adamska - sklep mięsny, GS "Samopomoc Chłopska", Halina Rudnik - piekarnia - wszyscy z Kobylej Góry, p. Janiszewscy - księgarnia "Pegaz" w Ostrzeszowie, Jacek Kostrzewski - FCB w Ostrzeszowie.

K.J.


1994 - 2007 © Borkow