» Numer 22


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Gimnazjaliści na Wystawie Picassa w Poznaniu

    Tę wyjątkową wystawę prac Pabla Picassa, na którą składają się dzieła graficzne artysty oraz prace wykonane w hołdzie Picasso przez czołowych artystów współczesnych XX wieku, odwiedziła w dniu 15 maja br. młodzież gimnazjalna z Kraszewic.
    Wystawa zatytułowana: "Pablo Picasso. W hołdzie Picasso - od Miró do Lichtensteina" składa się z dwóch części i mieści się w Centrum Kultury "Zamek".
    W pierwszej części młodzież obejrzała dorobek graficzny i ilustratorski Pabla Picassa.
    Druga część wystawy zawierała prace 69 artystów zaliczanych do klasyki XX wieku. " Hommage ŕ Picasso" (Hołd dla Picassa), który jest niezwykłym zbiorem grafik dedykowanych Pablo Picasso. Powstał on z inicjatywy Wielanda Schmieda - niemieckiego krytyka, wydawcy, popularyzatora sztuki. Prace zostały wykonane i wydane na wieść o śmierci mistrza w 1973 roku.
    A oto wrażenia gimnazjalistów na temat wystawy:
    Milena Szmaj - II a
    "Uważam, iż wystawa była bardzo ładna. Dostaliśmy przewodnika, który przybliżył nam nieco historię sztuki i twórczość Picassa. Myślę, że warto było jechać choćby po to, by obejrzeć jego wspaniałe dzieła."
    Dawid Luszczek - II
    "Wystawa okazała się bardziej interesująca niż oczekiwałem. Najbardziej zaskoczyła mnie różnorodność wystawy. Nawet w tym samym okresie swego życia Picasso malował obrazy różniące się od siebie techniką. Na niektórych malował prostą kreską, a na innych stosował głębokie wypełnienia (...). Dobrze że nauczyciele zorganizowali taką wycieczkę."
    Ola Raszewska - III a
    "Wystawa obrazów Pabla Picassa była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Zawsze kojarzyłam go tylko z kubizmem, a okazuje się, że był także rzeźbiarzem i świetnym grafikiem. Mistrzostwo, z jakim posługiwał się kreską, jest naprawdę zachwycające. Nareszcie przestałam się dziwić, dlaczego ludzie tak uwielbiają Picassa - teraz sama należę do ich grona."
    Kolejnym etapem pobytu w Poznaniu był Stary Rynek, Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz Ośrodek Sportów Wodnych "Malta".
    Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: Jan Szmaj, Wanda Noweta, Andrzej Jany.

W. Noweta


1994 - 2007 © Borkow