Piłka nożna

Klasa okręgowa

Kolejna zmiana lidera
    Niezwykle emocjonująca jest końcówka rozgrywek w ka­li­skiej rundzie okręgowej. Co runda to zmiana lidera. Po 27 kolejce, po raz pierwszy w tych rozgrywkach na fotelu lidera usadowił się Rolbud Pleszew.
    Pleszewianie w tej kolejce rozgromili Zawiszę So­śnie 9:2. Dla go­spo­da­rzy cztery bramki zdobył Re­mi­giusz Włosiak, trzy Artur Hyży oraz jedną Balcerzak. Pierwszy gol padł po strzale sa­mo­bój­czym Jarosława Nowaka.
    Barycz Janków Przygodzki pokonała Sokoła Bralin 3:2. Go­spo­da­rze prowadzili już 3:0, ale grając przez całą drugą połowę w dziesiątkę dali sobie strzelić dwa gole. Dwie bram­ki dla Baryczy zdobył Krzysztof Wewiór, jedną Błażej Wojt­czak. Dla Sokoła: Rafał Wylęga i Sławomir Wąsala.
    Dotychczasowy lider Dąb Derby Czarnylas nie­spo­dzie­wa­nie zre­mi­so­wał w Koźminku ze Swędrnią 1:1. Mecz był rozgrywany w bardzo gorącej atmosferze. Sędziowie z Ple­sze­wa w 70 mi­nu­cie wyrzucili z boiska bram­ka­rza gości Ka­ro­la Zaborowskiego oraz nie uznali bramki dla przy­jezd­nych, którą w ostatniej minucie me­czu zdobył Bogusław Sikora.
    Bramkę dla Swędrni zdobył w 32 minucie Se­ba­stian Do­bra­siak, wy­rów­nał w 35 minucie Dominik Sobczak.
    Centra Ostrów wygrała w Stawiszynie z Koroną Pogoń 5:3, choć po 30 minutach gry przegrywała 1:3.
    W dole tabeli trwa zacięta walka o utrzymanie. Oprócz zde­gra­do­wa­nej już Masovii Kraszewice inne zespoły bronią się przed spadkiem.
    Cenne zwycięstwo zanotował Liskowiak Lisków, który dzięki wygranej z Błyskawicą Szczurawice 1:0 awansował na 12 miej­sce. Jedyną bramkę meczu strze­lił dla go­spo­da­rzy Waldemar Far­bic­ki w 35 minucie. Re­zer­wy Jaroty Jarocin wygrały z Masovią Kraszewice 2:0 i praktycznie zapewniły sobie utrzymanie w kla­sie okrę­go­wej.
    W niedzielę o godz. 12:00 Dąb Derby Czarnylas podejmuje u siebie Rolbud Pleszew i ten mecz może za­de­cy­do­wać o awansie.

0:0
    KP FCB Ostrzeszów: Dumański- Żłobiński, Ada­miak, Śmie­iń­ski, Łako­my-Cepa, Jakubiak, Jarczak, Baszczyński- Gawron (80 Pułkownik), Fra­ni­kow­ski.
    Duży upał towarzyszył zawodnikom podczas roz­gry­wa­nia meczu na boisku w Kobylinie.
    Miał on duży wpływ na tempo rozgrywanych akcji.
    Piast Kobylin w rundzie wiosennej gra bardzo do­brze i nie przypomina zespołu z jesieni, kiedy to prze­gry­wał mecz za me­czem.
    Zdobycie jednego punktu w Kobylinie należy uznać za suk­ces ostrze­szow­skiej drużyny, która trapiona kontuzjami wielu zawodników, nie mogła zagrać w opty­mal­nym ze­sta­wie­niu.
    Samo spotkanie nie było porywającym wi­do­wi­skiem i toczyło się głów­nie w środkowej strefie boiska. Oby­dwa zespoły miały w całym meczu po dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Naj­lepszą dla Ostrze­szo­wa zmar­no­wał Se­ba­stian Gawron, który przejął piłkę odbitą od obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którego jednak nie potrafił pokonać.
    Przed KP FCB Ostrzeszów jeszcze dwa mecze z Li­sko­wia­kiem Lisków na wyjeździe i ze Swędrnią Koź­mi­nek u sie­bie. Wy­ni­ki tych dwóch spotkań za­de­cy­dują o tym, czy ostrze­szow­ski zespół uplasuje się na czwartej po­zy­cji w koń­co­wej tabeli ka­li­skiej klasy okrę­go­wej.

Jarota II Jarocin- Masovia Kraszewice
2:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Sławomir Udzik (15), 2:0 Michał Ba­na­szak (60)
    Masovia: Koprowski- Puchała, Tomaszewski, Sko­niecz­ny, Zmyślony- Jędrzejewski, Wabnik, Ma­li­now­ski, Sob­czak- Szuleta, Bednarz (60 Rze­pec­ki).
    Pogodzeni ze spadkiem goście stracili kolejne punk­ty w Ja­ro­ci­nie. Dla gospodarzy było to bardzo cenne zwy­cię­stwo, które pozwoliło im opuścić strefę spad­kową. Pierwszą bramkę dla Ja­ro­ci­na zdobył w 15 mi­nu­cie Sła­wo­mir Udzik z rzutu wolnego. Drugi gol padł w 60 minucie, gdy Michał Ba­na­szak wykorzystał sy­tu­ację sam na sam z A. Ko­prow­skim. W 50 minucie Mi­chał Ba­na­szak strzałem z 20 metrów trafił piłką w po­przecz­kę. Dla od­mia­ny Sła­wo­mir Ję­drze­jew­ski trafił w poprzeczkę i słupek. W 80 mi­nu­cie Ma­so­via po­win­na zdobyć kontaktowego gola po błędzie stepperów go­spo­da­rzy. W przekroju meczu Masovia zasłużyła na jedną bramkę, a nawet przy odrobinie szczęścia mogła to spo­tka­nie zremisować.

0:5 (0:3)
    Bamki: 0:1 Wilem Młoczyński(1), 0:2 Przemysław Ka­sza(5), 0:3 Da­mian Balcerzak(23), 0:4 Mło­czyń­ski(55), 0:5 Mło­czyń­ski(70)
    KP FCB Ostrzeszów II: Faltyn- P.Stempin, D. Pie­kar­ski, A.Pie­kar­ski, Skór­ski- Barański, Kozica, Bal­ce­rzak, Dolata (71 Łopata)- Kasza, Mło­czyń­ski.
    Ostre strzelanie urządzili sobie ostrzeszowscy pił­ka­rze w meczu z Baryczą w Przygodzicach. Już po pierwszej akcji meczu Wilem Mło­czyń­ski zmusił bram­ka­rza gospodarzy do wyj­mo­wa­nia piłki z siatki. W 5 minucie było już 2:0 po golu Prze­my­sła­wa Kaszy. Wynik do przerwy ustalił Damian Bal­ce­rzak. Do szat­ni ze­spół KP FCB mógł schodzić z czte­ro­bram­kową prze­wagą, ale Radosław Dolata w 32 minucie nie wy­ko­rzy­stał rzutu kar­ne­go.
    Po przerwie Wilem Młoczyński strzelił kolejne dwie bram­ki. W 85 mi­nu­cie ostrzeszowianie nie wy­ko­rzy­sta­li kolejnego rzutu kar­ne­go. Tym razem nie­sku­tecz­nym egzekutorem "je­de­nast­ki" był bramkarz Prze­my­sław Faltyn.