»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga- grupa południowa

Zespół Jaroty odzyskał punkty
    Komisja odwoławcza Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej anulowała walkower w meczu LKS Gołuchów- Jarota Jarocin 3:0 i przywróciła wynik z boiska 0:4.
    W dziewiątej kolejce lider Jarota po emocjonującym meczu pokonał Doktóra Czarnylas 4:3.
    Wicelider wygrał w Krotoszynie z Białym Orłem Koźmin 2:0 po bramkach Ryszarda Tomczaka(12) i Macieja Piątka(22). W minioną środę z funkcji trenera Białego Orła zwolniony został Wiesław Wojewoda.
    Niewykluczone, że stanowisko trenera zespołu z Koźmina obejmie Krzysztof Pawlak.
    Ostrovia Ostrów przegrała wyjazdowy mecz we Wrześni z Victorią 0:2, tracąc obydwie bramki w drugiej części meczu. Coraz lepiej gra LKS Gołuchów pod wodzą Sławomira Pawelca, który pokonał Wisłę Mróz Borek 3:0. Bramki zdobyli: Roman Latański(5), Mariusz Kaczmarek(38) i Mirosław Krysiak(90). Niezwykle emocjonujące i równie dramatyczne widowisko zafundowali kibicom piłkarze Prosny Kalisz i Kani Gostyń. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po golach Pawła Zmyślonego i Dariusza Smolarka. W drugiej odsłonie meczu bramki strzelali już tylko goście, którzy w końcowym efekcie wygrali 4:2.
    Piłkarze Polonii Kępno nie dotarli na mecz do Kleczewa. Oficjalnie popsuł się im autokar. Wydaje się, że bliższe prawdy jest to, iż Polonia miała ogromne problemy z uzbieraniem jedenastu zawodników.
    Trwa zwycięski pochód piłkarzy Olimpii Koło. Tym razem ich rywalem był słaby zespół Błękitni Psary, który wyjechał z Koła z bagażem pięciu bramek. W ostatnim meczu dziewiątej kolejki Korona Piaski pokonała Dąbroczankę Pępowo 3:2.

16.Błękitni Psary Polskie(16) 9 0 2:22 0-0-8

Jarota Jarocin - Doktór Czarnylas 4:3(1:2)
    Bramki: 1:0 Mirosław Czajka(3), 1:1 Witold Mrowiński(12), 1:2 Arkadiusz Jarczak(14), 2:2 Michał Wiśniewski(52), 2:3 Mariusz Zielazny(55), 3:3 Łukasz Siwecki(63), 4:3 Wiśniewski(75)
    Doktór: Jaszka- Besarabiw, Jankowski, Sikora, Zielazny (86 Grzesiek)- Sobczak, Jarczak, Zadka (75 M. Szubert), Miszczyński, Włosiak (82 P. Szubert), Mrowiński.
    Bardzo dobre spotkanie obejrzeli kibice w Jarocinie. Piłkarze Doktóra nie wystraszyli się lidera i stoczyli z nim zacięty pojedynek.
    Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Mirosław Czajka już w 3 minucie. Po kwadransie gry prowadzili goście. W 12 minucie wyrównał Witold Mrowiński, a w dwie minuty później celne trafienie zaliczył Arkadiusz Jarczak. Wynikiem 2:1 dla gości zakończyła się pierwsza połowa. Zanosiło się na pierwsze stracone punkty przez lidera.
    Na drugą połowę jarocinianie wyszli bardzo skoncentrowani i zmotywowani przez trenera. W 52 min Michał Wiśniewski doprowadził do wyrównania. Odpowiedź Doktóra była natychmiastowa. W 55min Mariusz Zielazny pokonał bramkarza Jaroty i po raz drugi w tym spotkaniu prowadzili goście. Jarota nie poddał się i w następnych minutach po podaniach Sławomira Udzika bramki strzelili Łukasz Siwecki i Wiśniewski.

Klasa okręgowa

Niespodzianka w Ostrzeszowie
    Porażka 1:3 Victorii Ostrzeszów z Koroną Pogoń Stawiszyn była największą niespodzianką dziewiątej kolejki klasy okręgowej. Potknięcia Victorii w pełni wykorzystali jej najgroźniejsi rywale. Lider Piast Kobylin pewnie pokonał u siebie swojego imiennika Piasta Czekanów aż 7:0. Po dwie brami w tym meczu zdobyli: Marek Nowicki (12, 59), Krzysztof Kendzia (26, 72) i Marcin Jagodziński (46, 66). Wynik meczu ustalił Artur Główienkowski (80). Na pozycję wicelidera awansował Rolbud Pleszew, który wygrał u siebie z Olimpią Brzeziny 6:2. Dla Rolbudu cztery bramki zdobył Robert Zaworski (20, 28, 78, 86), a po jednej Seweryn Balcerzak (57) i Tomasz Banaszak (30). Obydwie bramki dla Olimpii uzyskał Radosław Sikora (35, 70). Trzecie kolejne zwycięstwo pod wodzą Zbigniewa Sadowskiego odniosła Centra, pokonując tym razem Odolanovię 5:0. Trzy bramki dla Centry strzelił Grzegorz Płonka (4, 17, 26), po jednej Tomasz Szych (23) i Bartosz Muss (87).
    W meczu Sokół Bralin- Iskra Sieroszewice padł wynik remisowy 1:1. Prowadzenie dla Bralina zdobył Robert Łydka w 20min, goście wyrównali po strzale Radosława Wyraza w 30min.
    Rezerwy Jaroty wygrały w Golinie 1:0 po golu zdobytym przez Krzysztofa Matuszaka w 21min.
    W dole tabeli Swędrnia Koźminek 1:0 pokonała Barycz Janków Przygodzki. Jedynego gola zdobył Radosław Janiak w 84min. W 60 minucie Karol Kubyszyk z Baryczy nie wykorzystał rzutu karnego. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.

14.Barycz Janków Przygodzki(14) 9 2 7:23 0-2-7

Victoria FCB Ostrzeszów - Korona Pogoń Stawiszyn 1:3(0:1)
    Bramki: 0:1 Roman Gałązka(12), 0:2 Jarosław Nawrocki(63), 1:2 Tomasz Adamiak(72), 1:3 Nawrocki(74)
    Sędziowie: Marian Turkiewicz jako główny oraz Paweł Moszak i Marek Korczak- asystenci.
    Victoria FCB: Zaborowski - Konstanciak, Śmieiński (46 Pietrzak), Adamiak, Kozica - Szymczak (61 Franikowski), Dariusz Szczepaniak, Stempin, Łukasz Szczepaniak(80 Cepa)- Gawron, Kolenda (46 Dolata).
    Korona- Pogoń: Grzelaczyk - Rowicki, R.Gałązka, Kolasa, Białas - Kaczmarek, Derbich (67 Kraczkiewicz), Kaczmarek, Szelągowski (88 Gozdalik)- Nawrocki, A.Gałązka.
    Tego się nikt nie spodziewał. Victoria FCB Ostrzeszów przegrała na własnym boisku z Koroną Pogoń Stawiszyn. Korona Pogoń to nieobliczalny zespół. Potrafi przegrać u siebie ze słabym przeciwnikiem, aby za tydzień wygrać z rywalem wyżej notowanym.
    Niedzielny mecz rozgrywany był przy ciągle padającym deszczu. Murawa była śliska i sprawiała dużo kłopotów zawodnikom. Jednak to goście szybciej dostosowali się do trudnych warunków.
    Już w 6 minucie Andrzej Szelągowski wykorzystał kiks obrońcy Victorii i znalazł się w sytuacji sam na sam z Karolem Zaborowskim, lecz na szczęście dla gospodarzy piłka po jego strzale trafiła w słupek.
    W 12 minucie było już 1:0 dla gości. Roman Gałązka z rzutu wolnego, z 30 metrów mocno uderzył i piłka po odbiciu się od wewnętrznej strony poprzeczki znalazła się w siatce.
    Zawodnicy Victorii przeważali w polu, dużo strzelali na bramkę Karola Grzelaczyka, ale w większości niecelnie.
    Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Roszady, jakich dokonał w zespole trener Marek Chatliński, nic nie dały. Drużyna gości broniła się całą jedenastką, ale gdy nadarzała się okazja, groźnie kontratakowała.
    W 60 minucie Łukasz Szczepaniak przeprowadził rajd w polu karnym, wyłożył piłkę Dariuszowi Pietrzakowi, który z siedmiu metrów trafił w poprzeczkę. W 63 minucie Karolowi Zaborowskiemu przytrafił się koszmarny błąd. Poślizgnął się przy wyjściu do piłki i Jarosław Nawrocki mógł spokojnie “wjechać" z nią do pustej bramki.
    W 72 minucie odżyły nadzieje ostrzeszowskich kibiców. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Franikowskiego, Tomasz Adamiak strzałem głową zdobył kontaktowego gola. Dwie minuty później było już po meczu. Victoria wykonywała rzut z autu na wysokości własnego pola karnego. Piłkę przejęli goście, rozegrali szybką akcję z udziałem trzech zawodników, którą zakończył Nawrocki celnym strzałem z 14 metrów.