» Numer 47


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Uśmiech dla pana Henryka

    W leśniczówce Aniołki od blisko 4 lat odbywają się spotkania z dziećmi i młodzieżą. Jak mówi leśniczy z leśnictwa Aniołki - p. Henryk Grzesiek, przyjeżdża tu młodzież z różnych stron - harcerze z LO w Ostrzeszowie, dzieci z SP w Rojowie, ministranci z parafii Świętej Jadwigi, przedszkolaki; były też dzieci, które uczestniczyły w akcji "Sprzątanie Świata". Najbardziej zaprzyjaźnione z leśniczówką są jednak dzieci z Przedszkola nr 6 w Ostrzeszowie. Przyjeżdżają systematycznie o każdej porze roku. Zimą przywożą dary dla zwierząt - ziemniaki, siano, marchewkę, żołędzie, kasztany. "Wtedy obowiązkowo jedziemy pod paśnik, aby te dary tam zostawić" - mówi leśniczy.


    W tych spotkaniach p. Henryk jest przewodnikiem i nauczycielem. Pokazuje dzieciom las z jego pięknem, ciekawostkami i tajemnicami. Tu dzieci dowiadują się, dlaczego las jest tak ważny w życiu człowieka.


    "Leśniczy pomaga nam w przygotowaniu wigilii dla zwierząt - mówi dyr. Przedszkola nr 6 p. Irena Jurkiewicz. Podarował książeczki przyrodnicze do biblioteczki, a także drewno na ognisko, choinki na święta. Wszystkie pogadanki połączone są z zabawą, konkursami, ogniskiem. To pozwala kształtować u dzieci życzliwą postawę wobec przyrody i zwierząt. Dzieci doskonale się bawią i zarazem uczą. Pan Henryk otrzymał od nas dyplom "Przyjaciel przedszkola" oraz "Uśmiechniętą Buźkę" - taki rodzaj przedszkolnego "Orderu Uśmiechu".

sm


1994 - 2007 © Borkow