»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - grupa południowa

Niepokonany Jarota
    W miniony wtorek piłkarze IV ligi zakończyli rundę jesienną, a w niedzielę rozegrali awansem pierwszą kolejkę z rundy wiosennej. Zgodnie z planem swoje mecze wygrał Jarota Jarocin. Lider ma komplet 16 zwycięstw i aż osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli Astrą. Astra Krotoszyn przegrała u siebie z Olimpią Koło 0:1. Krotoszyńscy napastnicy nie byli w stanie pokonać nawet stojącego między słupkami obrońcy Olimpii, który od początku drugiej połowy zastąpił kontuzjowanego bramkarza. Jedyną bramkę strzelił Sławomir Twardygrosz w 15 minucie. Po słabym początku rozegrała się Victoria Września, która pewnie usadowiła się na trzecim miejscu. W trakcie sezonu metamorfozę przeszedł LKS Gołuchów, który, po zmianie trenera, nie przegrał kolejnych 11 spotkań. W meczu z Sokołem Kleczew bramki dla Gołuchowa zdobyli: Dariusz Smoliński (14) i Mirosław Krysiak (90). Piątą porażkę z rzędu zanotował Doktór Czarnylas i spadł w tabeli na ósmą pozycję, najniższą w całej rundzie jesiennej. Piłkarze Ostrovii Ostrów Wlkp. w ostatnim tegorocznym meczu pokonali 3:0 najsłabszy zespół IV ligi, drużynę Błękitnych Psary Polskie.
    Bramki zdobyli: Maciej Szymczak (9), Tomasz Grupa (70) i Jakub Królak (82).
    Poprawiły się humory w Koźminie. Biały Orzeł z dwóch spotkań wyjazdowych przywiózł 4 pkt. Po remisie 2:2 w Ostrowie przyszło zwycięstwo 2:1 w Kępnie z Polonią. Prowadzenie dla Orła zdobył Przemysław Poczta (6), wyrównał Mariusz Malinowski (32 - karny). Zwycięskiego gola również z rzutu karnego strzelił Grzegorz Gmerek (44). Po tej porażce minorowe nastroje panują w Kępnie. Polonia ma już tylko iluzoryczne szanse, aby na wiosnę z powodzeniem powalczyć o utrzymanie czwartoligowego bytu.

16.Błękitni Psary Polskie (16) 16 0 3:39 0-0-16

LKS Gołuchów - Doktór Czarnylas 3:1 (2:0)
    Bramki: 1:0 Latański (9), 2:0 Latański (44), 3:0 Ślusarz (53), 3:1 Mrowiński (70)
    LKS Gołuchów: Żółtek - Smoliński, Ślusarz, Ordziniak, Kuś - Hałęza (75 Juraczyk), Kuras (80 Sobczak), Michalak, Kobyłka - Kaczmarek (65 Krysiak), Latański.
    Doktór: Mierzwicki - Besarabiw, Jankowski, Balcerczyk (65 Izydorski), Miszczyński - Sikora, Sobczak, Zadka, Grzesiek (65 Jarczak) - Mrowiński, Zielazny (77 Szubert).

Wisła Mróz Borek - Doktór Czarnylas 3:1 (2:1)
    Bramki: 0:1 Witold Mrowiński (21), 1:1 Łukasz Naskręt (25), 2:1 Marcin Leciej (44), 3:1 Dariusz Kaczmarek (80).
    Wisła: Kurasiak - Kręgielczak, Bzodek, Naskręt, Frydryszak - T. Kaczmarek, T. Walkowiak, Leciej, Sz. Walkowiak - D. Kaczmarek (75 Gawroński), Wojciechowski (85 P. Kaczmarek)
    Doktór: Jaszka - Besarabiw, Miszczyński, Jankowski, Balcerczyk (46 Grzesiek) - Sobczak, Sikora, Zadka, Jarczak - Mrowiński, P. Szubert (75 Zielazny).
    Finisz rozgrywek był wyjątkowo nieudany dla piłkarzy z Czarnegolasu. Pięć porażek z rzędu sprawiło, że Doktór niebezpiecznie zbliżył się do strefy drużyn walczących o utrzymanie w lidze. W pierwszej rundzie Doktór wygrał łatwo z Wisłą Mróz Borek 4:1, by w rewanżu ulec 1:3. Pierwszą bramkę zdobyli przyjezdni. W 21min Witold Mrowiński wykorzystał dokładne podanie Bogusława Sikory i pewnym strzałem pokonał Kurasiaka. W cztery minuty później, po rzucie rożnym wykonywanym przez Romana Frydryszczaka, najwyżej wyskoczył Łukasz Naskręt i precyzyjną główką pokonał Michała Jaszkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy drugiego gola dla gospodarzy zdobył Marcin Leciej po solowej akcji. Po zmianie stron goście zaatakowali, próbując doprowadzić do wyrównania, ale Wisła dobrze się broniła. W 80 min gospodarze wyprowadzili szybką kontrę zakończoną zdobyciem trzeciej bramki, autorstwa Dariusza Kaczmarka.