»   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

Puchar Polski
    W minionym tygodniu odbyły się dwie rundy Pucharu Polski na szczeblu Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W III rundzie zanotowano kilka niespodzianek. Z rozgrywek odpadły cztery drużyny klasy okręgowej (Piast Czekanów, Pogoń Stawiszyn, Swędrnia Koźminek i Barycz Janków Przyg.). Dobrze spisały się drużyny z naszego powiatu. Na szczególne uznanie zasłużyła Lilia Mikstat, która pokonała 4:2 wyżej notowany Piast Czekanów. Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę w meczu Pelikan Grabów - Masovia Kraszewice. Lepiej jedenastki egzekwowali gospodarze i to oni awansowali do IV rundy. Wysoko swoje spotkanie wygrali piłkarze z Doruchowa. Po zaciętym meczu w Kobylej Górze Zefka przegrała nieznacznie z rezerwami Victorii.     W IV rundzie nie było niespodzianek. W 11 meczach wygrywali faworyci. Najefektowniejsze zwycięstwo odniosła Centra Ostrów Wlkp., która aż 11:0 pokonała na wyjeździe grającą w klasie B Wtórowiankę Wtórek. Pierwszy zespół Victorii wygrał w Raszkowie z Raszkowianką 2:0, po dwóch golach Bogumiła Stempina.     Do V rundy awansowały też rezerwy Victorii, które po dość zaciętym spotkaniu wygrały u siebie z LZS Doruchów 2:1.     Trzecim zespołem z powiatu ostrzeszowskiego, który znalazł się w V rundzie, jest Pelikan Grabów. Piłkarze z Grabowa pokonali Spartę Opatówek 2:1. Prowadzenie dla gości zdobył w 10 min Łukasz Adamiak. W 20 min wyrównał strzałem z bliskiej odległości Marcin Kuliński. Bramkę na wagę awansu strzelił w 60 min Ireneusz Mieszała. Nie powiodło się Lilii Mikstat, która przegrała na wyjeździe z drużyną Rolbudu Lubomierz 1:2.     Pierwszego gola strzeliła Lilia, a po przerwie dwie bramki zdobyli gospodarze i to oni awansowali do kolejnej rundy. Piąta seria spotkań Pucharu Polski odbędzie się wiosną. Uczestniczyć w niej będą drużyny, które awansowały z IV rundy oraz zespoły z IV ligi.
Wyniki III rundy
Rolmex Cielcza - Unia Szymanowice 3:4
Polonia Żerków - Jarota II Jarocin 1:1 (karne 5:6)
Gladiatorzy Sierszew - Rolbud Pleszew 2:8
Błękitni Kotlin - Grom Golina 1:1 (karne 8:9)
Raszkowianka Raszków - Czarni Dobrzyca 1:1 (karne 5:3)
CKS Zduny - Piast Kobylin 0:3
Wtórowianka Wtórek - KUKS Zębców 1:0
Tarchalanka Tarchały - Centra Ostrów Wlkp. 1:2
Gorzyczanka Gorzyce - Odolanovia Odolanów 0:3
Pogoń Skalmierzyce - Iskra Sieroszewice 1:1 (karne 7:8)
Rolbud Lubomierz - Sokoły Droszew 3:1
Lilia Mikstat - Piast Czekanów 4:2
Calisia Kalisz - Pogoń Stawiszyn 4:1
LZS Godziesze - Olimpia Brzeziny 0:1
Pelikan Grabów - Masovia Kraszewice 2:2 (karne 5:4)
Sparta Opatówek - Swędrnia Koźminek 2:1
Zawisza Sośnie - Barycz Janków Przyg. 4:2
Zefka Kobyla Góra - Victoria II FCB Ostrzeszów 1:2
LZS Doruchów - LZS Ostrówiec 7:3
GKS Grębanin - Orzeł Mroczeń 1:5
LZS Trzcinica - Victoria Laski 2:2 (karne 1:3)
Płomień Opatów - Pogoń Trębaczów 2:3
Sokół Świba - Sokół Bralin 1:2
Victoria FCB Ostrzeszów - wolny los

Wyniki IV rundy
Unia Szymanowice - Jarota II Jarocin 1:1 (karne 5:6)
Orzeł Mroczeń - Victoria Laski mecz nie odbył się
Pogoń Trębaczów - Sokół Bralin 2:2 (karne 2:3)
Piast Kobylin - wolny los
Mecz Orzeł Mroczeń - Victoria Laski nie odbył się. W poprzedniej rundzie w spotkaniu LZS Trzcinica - Victoria Laski, w zespole gości grał zawodnik nieuprawniony. Mecz zweryfikowano jako 3:0 dla LZS Trzcinica i to on będzie przeciwnikiem Orła Mroczeń.

Zefka Kobyla Góra - Victoria II FCB Ostrzeszów 1:2 (1:1)
    Bramki: 1:0 Adam Kowalczyk (16), 1:1 Zenon Kozica (20), 1:2 Arkadiusz Piekarski (65 - rzut karny).
    Zefka: Bogdanowicz - Drogi, Lis, Szajdak, Zawadzki - Bystry, Kowalczyk, Tabaczuk, Kula - Sznajder, Dukiewicz (60 Borysław).
    Victoria II FCB: Kubczak - Żłobiński, R. Bierski, Stempin, Łakomy - Łopata, Kozica, Barański (46 A. Piekarski), Pułkownik (84 Gretka) - Kasza (70 Szymczak), Młoczyński (46 Balcerzak).
    Pierwszą bramkę zdobyła Zefka. Adam Kowalczyk przeprowadził rajd przez pół boiska i strzałem z 16 metrów zmusił Marcina Kubczaka do kapitulacji. Odpowiedź Victorii była natychmiastowa. Zenon Kozica uderzył mocno z 20 metrów i piłka obok słupka wpadła do bramki. W 65 min w polu karnym faulowany był Przemysław Kasza i sędzia spotkania podyktował rzut karny. Strzał Arkadiusza Piekarskiego zdołał odbić Jacek Bogdanowicz, ale przy dobitce wykonawcy "jedenastki" był już bezradny. W całym meczu obydwa zespoły miały mnóstwo okazji do zdobycia gola. Były sytuacje sam na sam z bramkarzem, wybicia piłki z pustej bramki i poprzeczka, która uratowała gospodarzy od utraty trzeciej bramki.

Victoria II FCB Ostrzeszów- LZS Doruchów 2:1 /0:0/
    Bramki: 1:0 Damian Balcerzak /48/, 1:1 Michał Stempin /68/, 2:1 Grzegorz Matyjak /70- rzut karny/
    Victoria II FCB: Grzegorz Bierski- Żłobiński, Skórski /66 Piekarski/, Stempin, Robert Bierski- Matyjak /72 Łopata/, Robert Jakubiak, Barański, Pułkownik- Kasza /82 Gretka/, Balcerzak /63 Młoczyński/
    LZS Doruchów: Kużdub- Sabatowski, Kramarczyk, Baraniak, Kędzia- Rozkoszny, Kowal, Grądowy, Woliński- Stempin, Sławomir Jakubiak
    W minionym tygodniu obydwa zespoły spotkały się dwukrotnie. Wpierw w meczu mistrzowskim klasy A, a teraz w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Pierwsza część meczu, podobnie jak tydzień temu, należała do Doruchowa, ale bez efektu bramkowego. Bramki padły po przerwie. W 48 minucie Damian Balcerzak wykorzystał błąd obrony gości i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pewnym strzałem ulokował piłkę w siatce. Po utracie gola piłkarze z Doruchowa przystąpili do odrabiania straty. W 58 min. Krzysztof Kowal będąc blisko bramki, strzałem głową posłał futbolówkę minimalnie obok słupka. Kolejne minuty gry to seria rzutów rożnych w wykonaniu gości. Po jednym z nich Grzegorz Bierski wypuścił piłkę z rąk, doszedł do niej Michał Stempin, który z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania. W dwie minuty później Robert Kużdub sfaulował w polu karnym Grzegorza Matyjaka. Skutecznym wykonawcą "jedenastki" był sam poszkodowany. W 80 min, Tomasz Sabatowski po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej, musiał opuścić plac gry.

Raszkowianka Raszków- Victoria I FCB Ostrzeszów 0:2 /0:0/
    Bramki: 0:1 Bogumił Stempin /65/, 0:2 Stempin /85/
    Victoria FCB: Kasperczyk- Kosma, Śmieiński, Stempin, Cepa- Franikowski, Dolata, Kolenda, Łukasz Szczepaniak- Pietrzak Szymczak
    Z różnych powodów w drużynie ostrzeszowskiej zabrakło aż siedmiu zawodników (Zaborowski, Konstanciak, Adamiak, Dariusz Szczepaniak, Łakomy, Kozica, Gawron. W eksperymentalnym składzie, z udziałem sześciu młodzeżowców, zespół Victorii pokonał w Raszkowie Raszkowiankę 2:0.
    Do przerwy nieznaczną przewagę posiadali przyjezdni, ale brak było klarownych sytuacji do zdobycia gola.
    Po przerwie w roli głównej wystąpił Bogumił Stempin, bezsprzecznie najlepszy gracz na boisku. Prowadzenie zdobyła Victoria w 65 min, po rzucie rożnym wykonywanym przez Dariusza Pietrzaka i celnym strzale głową Bogumiła Stempina. W 85 min Bogumił Stempin otrzymał piłkę w polu karnym i technicznym strzałem w długi róg bramki ustalił wynik meczu.