» Numer 47


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE

czyli I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego


    "Ostrzeszowska Jesień 2003" - pod takim hasłem w sobotni wieczór w hali sportowej Gimnazjum nr 2 odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Było o co walczyć, ponieważ zwycięzcy otrzymali puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Starosty Powiatu Ostrzeszowskiego. Organizatorem imprezy było Studio Tańca "Rytm" w Ostrzeszowie z p. I. Wiorek na czele (kierownikiem turnieju), a współorganizatorami: Rada Miejska w Ostrzeszowie, Gimnazjum nr 2 oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Bazy Sportowej i Dydaktycznej przy Gim. nr 2. Drugim kierownikiem turnieju był p. D. Baranowski, który prowadzi klub taneczny "Helkon" w Kępnie, a także trenuje ostrzeszowskich tancerzy.


    Turniej składał się z trzech bloków: I od 9 do 11 lat, II od 12 do 15 lat i III od 14 do 18 lat. Ten ostatni nazwany został "Galą wieczoru". Tutaj rywalizowało ze sobą ok. 25 par z 20 klubów tanecznych z całej Polski: SŁOŃCE POZNAŃ, FALLOWAY OPOLE, GEMAR WROCŁAW, IMPULS ŚWIDNICA, HELKON KĘPNO, ŁDK ŁÓDŹ, FIESTA GLIWICE i wiele innych. A gdzie ostrzeszowskie pary? Niestety, pech chciał, że jeden partner miał nogę w gipsie, a drugiego dopadła ospa. Szkoda, że nie mogli się zaprezentować i pokazać swoich umiejętności. Oj! Któż z nas nie chciałby się tak poruszać na parkiecie. Tylko pozazdrościć. Odpowiednie prowadzenie, oświetlenie, nagłośnienie, różnobarwne stroje - to wszystko dodawało jeszcze większego uroku i stwarzało wspaniałą atmosferę. Kiedy impreza zbliżała się do końca, dało się zauważyć, że uczestnicy są już bardzo zmęczeni, ale na parkiecie pokazali, że taniec to ich całe życie. Do zabawy została również zaangażowana widownia, której zadanie polegało na bacznym obserwowaniu par, a potem zapisaniu na kartce numeru tej najsympatycznejszej. I tak parą publiczności została para z nr. 103 z Poznania. Natomiast najatrakcyjniejsza para turnieju - para nr 102 dodatkowo otrzymała od firmy plettac wartościowy upominek. Tak naprawdę nikt nie odszedł z pustymi rękami. Wygranym oczywiście zostały wręczone puchary, a pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy.


    Tak wspaniała i duża impreza pochłania sporo środków finansowych, ale organizatorzy mają nadzieję, że wpisze się ona w kalendarz imprez ostrzeszowskich.


    Serdeczne podziękowania dla sponsorów: PROGRESS INDOLA Ostrzeszów, PROFI Sp. z o.o. Grabów n/Prosną, FCB - Kostrzewski Ostrzeszów, SEVROLL - Systemy Drzwi Przesuwnych, Szafy Wnękowe Ostrzeszów, Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów, Starostwo Powiatowe Ostrzeszów, POLSAM, AKME, ALPAK, Hurtownia napojów JARCZAK, PSS Społem, radna Krystyna Sikora, Tpi Sp. z o.o., Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o., plettac oraz dla nauczycieli i młodzieży Gimnazjum nr 2, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Ochroniarskiej "Ekspert"z Ostrzeszowa, rodziców Klubu Studio Tańca "Rytm" i obsługi gastronomicznej składają organizatorzy turnieju.

J. Krzyżanek


1994 - 2007 © Borkow