Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 02


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Wigilia w internacie

    Wigilia w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego to wieloletnia tradycja. W tym roku uroczystość wigilijna odbyła się 18 grudnia 2003 r., jednocząc przy jednym stole wychowanków, wychowawców, dyrekcję placówki, emerytów, rodziców oraz pozostałych pracowników.


    Spotkanie rozpoczęte zostało wprowadzeniem przez harcerzy drużyny "Nieprzetartego Szlaku" ognia betlejemskiego, który przekazali nam druhowie z ostrzeszowskiego hufca ZHP.
    Wigilia została uatrakcyjniona występem wychowanków, którzy włożyli w to wiele serca, pozytywnie nastrajając wszystkich na dalszą część uroczystości.
    Nie zabrakło opłatka i serdecznych życzeń świąteczno - noworocznych, po których zebrani zasiedli do pięknie udekorowanych stołów. Na stołach zaś pojawiły się tradycyjne polskie potrawy wigilijne: pierogi, ryba, barszcz, kapusta z fasolą i grzybami, makowiec i pierniki.


    Pojawił się też Święty Mikołaj, tak oczekiwany przez najmłodszych, który każde dziecko obdarował upominkiem. Radości i śmiechu było co niemiara.
    Spotkanie upłynęło w ciepłej, świątecznej atmosferze, przygotowując gości do oczekiwania na narodziny Jezusa we własnych domach.

Monika Pisulla


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">