Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 15


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W GRABOWIE

    W niedzielę 28.03.2004r. w sali gimnastycznej Gimnazjum w Grabowie nad Prosną odbył się II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej Grabowa Grażyny Jaszczyk.


Drużyna GFM Grabów wspólnie z właścicielami grabowskiej firmy

    W turnieju udział wzięły drużyny: LZS Masanów (powiat ostrowski), Oldboje Kobyla Góra, Skauci Ostrzeszów, Chockers Ostrzeszów, LZS Książenice i trzy drużyny z Grabowa: Pelikan (juniorzy), GFM oraz organizatorzy ognisko TKKF "Test".
    Turniej zaszczycili swą obecnością starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, wicestarosta ostrzeszowski Zofia Witkowska oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grabowa Zenon Palat.
    Oficjalnego otwarcia dokonała p. Zofia Witkowska, składając organizatorom podziękowanie za wysiłek i trud włożony w przygotowanie turnieju, a serdeczne słowa uznania i gratulacje uczestnikom reprezentującym powiaty ostrowski i ostrzeszowski. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym tzn. przegrywający odpada. System taki może być krzywdzący dla drużyn, które w losowaniu wylosowały teoretycznie mocniejsze zespoły, ale możliwości lokalowe (brak dużej lub drugiej sali) nie pozwoliły organizatorom na rozegranie turnieju innym systemem. Zawody stały naprawdę na wysokim poziomie, kolejne mecze były bardzo ciekawe i dramatyczne, obfitowały w wiele długich akcji z wieloma siarczystymi zbiciami i ze wspaniałymi obronami. Na uwagę zasługują Skauci z Ostrzeszowa oraz Oldboje z Kobylej Góry. Skauci to rodzinny zespół Państwa Sikorów z Ostrzeszowa, a w drużynie z Kobylej Góry grał starosta ostrzeszowski Lech Janicki, który kilkoma efektownymi padami obronił piłki ratując swój zespół przed utratą punktów. Organizatorów cieszyła postawa grabowskich juniorów (Pelikan). Zespół ten, występujący po raz pierwszy w takim składzie, wspaniale się prezentował, mamy nadzieję, że już w niedługim czasie stanie się konkurencją dla drużyn z Palat czy Książenic.
    W meczu o III miejsce spotkały się drużyny LZS Masanów i Oldboje z Kobylej Góry. Po zaciętym pojedynku (2:1) w setach wygrała drużyna z Masanowa, która dodatkowo wyróżniona została za szczególne sportowe zachowanie. Mecz finałowy został rozegrany pomiędzy GFM Grabów a Chockers Ostrzeszów (w tegorocznej edycji ostrzeszowskiej ligi piłki siatkowej drużyny te zajęły odpowiednio I i III miejsce). Stosunkiem setów 3:2 wygrała młodzież z Palat od roku występująca pod nazwą GFM. Drużyna GFM prowadziła już 2:0 i gdy wydawało się, że jest już po meczu drużyna z Ostrzeszowa zaczęła kapitalnie grać, doprowadzając do remisu. Piąty set to koncertowa gra drużyny GFM i zwycięstwo w ostatecznej klasyfikacji turnieju. Najlepszym zawodnikiem turnieju została ogłoszona rozgrywająca zespołu Chockers, niezmiernie sympatyczna Małgosia Haladyn, dzięki której finezyjnej grze i fantastycznym podaniom zespół Chockersów znalazł się w finale.
    Puchar i wyróżnienia wręczył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Grabowa Zenon Palat, który w pięknych słowach podziękował uczestnikom za przybycie do Grabowa i za stworzenie ciekawego widowiska sportowego.
    Organizatorzy dziękują dyr. Gimnazjum w Grabowie p. Barbarze Jaguźnej za gościnność i udostępnienie sali gimnastycznej oraz pomieszczeń socjalnych.
    Każdy z uczestników, goście oraz publiczność częstowani byli kawą, herbatą, grabowskimi kiszkami i kiełbaskami przygotowanymi przez p. Jolantę Ofierską i Lilę Zielińską, którym należą się gorące słowa podziękowania za "zarwaną" niedzielę i za sprawne przygotowanie posiłków.
    Uczestnicy turnieju, liczna publiczność apelują do władz by znalazły się fundusze również na inne niż piłka nożna sporty. W ostatnich latach, kiedy reprezentacja Polski tak skutecznie radzi sobie w lidze światowej piłki siatkowej - sport ten stał się bardzo popularny w naszym kraju. Można i w naszym rejonie maksymalnie go spopularyzować. Należy stworzyć ligę gminną (rozgrywki między sołectwami), a następnie ligę powiatową (między gminami na szczeblu powiatowym). Ufamy, że w niedługim czasie taki system rozgrywek powstanie, dając młodzieży możliwość rozwoju fizycznego, a publiczności okazję podziwiania ciekawych akcji siatkarskich.

Prezes Ogniska TKKF "Test"
Krzysztof Jaszczyk


1994 - 2007 © Borkow

rzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">