»   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Reprezentanci Ostrzeszowa na najwyższym podium w Solcu

3 kwietnia w Solcu pow. Środa odbyła się klejna edycja w biegach przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
    Na starcie stanęły reprezentacje 25 powiatów. Wystartowało około 700 zawodników.
    Tym bardziej na pochwały zasłużyli reprezentanci powiatu ostrzeszowskiego. Na 10 biegów nasi przełajowcy wygrali trzy. Największą sensację sprawił bieg chłopców klas IV-tych Tomek Łukasiewicz - SP nr 3 pokonując 88 konkurentów.
    Również bieg klas VI-tych szkół podstawowych zakończył się naszym wielkim sukcesem. Złoty medal wywalczył Jacek Niesobski - SP nr 1, a tuż za nim był kolega klubowy Patryk Jędrowiak z SP nr 3. Na tym nie koniec sukcesów Ostrzeszowa i "ORKANU-u". W ostatnim bardzo "mocnym" pod każdym względem biegu na 1500m gimnazjalistów wyruszyło 78 młodzików.
    Bieg miał kilku faworytów. Jednak po zaciętym finiszu, wygrał Henryk Graf - Gimn. nr 2 ( Heniu jst wicemistrzem Wielkopolski), który pokonał swych rywali z Pleszewa, Piły i Wrześni. Duży wysiłek w ten bardzo zacięty pojedynek włożył kolega Grafa, Marcin Pawlak z Gimn. z Mikstatu, który "rozprowadził" ten bieg. Pawlak był szósty.
    W biegu dziewcząt klas VI szkół podstawowych wysoką 5-tą lokatę zajęła Daria Kucharska z SP Doruchów. Również pozostali reprezentanci zdobyli wiele punktowych miejsc. Powiat reprezentowali biegacze z 11 szkół.