Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 23


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Było wspaniale

    "Dziękujemy za miłe przyjęcie", "Do zobaczenia za rok", tak żegnali się uczestnicy II Powiatowego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Szkolnych uczniów kl.III "Sobieradzik". Do konkursu przystąpiły wszystkie gminy naszego powiatu. Po etapie gminnym konkursu do etapu powiatowego zakwalifikowały się następujące drużyny:


    SP w Salamonach reprezentująca gminę Czajków (op. E. Adamus), SP w Przytocznicy reprezentująca gminę Doruchów (op. D. Dukiewicz), SP w Grabowie (kl.IIId) reprezentująca miasto i gminę Grabów (op. M. Broniecka), SP w Kraszewicach (kl. IIIa) reprezentująca gminę Kraszewice (op. A. Białas), SP w Rogaszycah reprezentująca miasto i gminę Ostrzeszów (op. A. Woziwodzka), SP w Kobylej Górze reprezentująca gminę Kobyla Góra (op. A.Dembna), SP w Mikstacie reprezentująca miasto i gminę Mikstat (op. B. Ilska).
    Konkurs odbył się 30 kwietnia 2004 w SP w Mikstacie, a jego otwarcia dokonał burmistrz miasta i gminy Mikstat p. B. Małecki.
    Zmagania odbyły się w kilku etapach, a dotyczyły znajomości: ortografii, części mowy, nazwisk wybitnych Polaków i piosenek dziecięcych. Należało również wykazać się wiadomościami na temat Unii Europejskiej, a także biegłym opanowaniem tabliczki mnożenia w konkurencji "Krzyżak". Najciekawszymi, a zarazem najbarwniejszymi konkurencjami były: prezentacja własnej gminy oraz wykonanie dla Polski mapy pogody i jej przedstawienia. "Sobieradzik" to konkurs, który rozwijał sprawność fizyczną, muzykalność, inwencję twórczą, był reklamą poszczególnych gmin, sprzyjał nawiązywaniu nowych znajomości, wdrażał do zachowań fair play, wywoływał poczucie rywalizacji, poprawiał komunikatywność i podnosił poziom ogólnej wiedzy uczniów, a przecież w najmłodszych klasach szkoły podstawowej, i nie tylko, właśnie o to chodzi.
    W konkursie nie było przegranych, ponieważ wszyscy zawodnicy wykazali się niemałą wiedzą i umiejętnościami. I chociaż nie było to łatwe, gdyż drużyny zaciekle walczyły, jury w składzie: przew. - dyr. Z. Szlachcic oraz panie M. Broniecka, E. Adamus i J. Sztukowska, ogłosiło zwycięzców. Zostali nimi:
    I miejsce: K. Kamińska, Ł. Bartnik, D. Pacyna - SP Mikstat
    II miejsce: R. Kuświk, K. Krawczyk, M. Zabiegała - SP Kraszewice
    III miejsce: D. Frach, K. Gatkowska, S. Skutecka - SP Grabów
    Wszystkie drużyny uczestniczące w konkursie otrzymały z rąk burmistrza p. B. Małeckiego oraz dyr. SP w Mikstacie p. J. Więckowskiego cenne nagrody. Organizatorki konkursu: panie M. Szczepaniak i J. Sztukowska, serdecznie dziękują sponsorom i już dziś zapraszają wszystkie szkoły powiatu ostrzeszowskiego do wzięcia udziału w przyszłorocznej III edycji konkursu "Sobieradzik".

J.S.


1994 - 2007 © Borkow

rzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">