Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 27


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

FESTYN W GIMNAZJUM NR 1

    Mimo że pogoda nie dopisała podczas tegorocznego festynu w Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Ostrzeszowie, humory dopisywały jego uczestnikom. I trudno się dziwić, bo atrakcji nie brakowało. Oprócz bogatego programu rozgrywek sportowych i prezentacji artystycznych poświęconych różnym krajom Unii Europejskiej, wychowawcy i uczniowie przygotowali wiele innych interesujących propozycji spędzenia czerwcowego sobotniego przedpołudnia. Sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Przyznać trzeba, że nagrody zebrane przez uczniów, a ufundowane przez wiele ostrzeszowskich firm i sklepów, były naprawdę ciekawe. Oprócz tego przygotowano kawiarenkę, gdzie można było skosztować przepysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Były też tradycyjne kiełbaski, tyle że nie z grilla, a z mikrofalówki, no i oczywiście lody.


    Emocji nie brakowało, bo nagrodzono podczas festynu klasy, które zebrały w ciągu roku szkolnego najwięcej makulatury i innych surowców wtórnych oraz klasy, które przygotowały najciekawszą prezentację kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Nagrodzono też najlepszych tego dnia sportowców. I tak: I miejsce w konkursie prezentacji krajów europejskich zajęli uczniowie klasy IIId prezentujący Cypr, II miejsce- kl. IId -Polskę i III miejsce- zespół z kl. II b - Łotwę. Oceniano, na ile prezentacja przybliżyła widzom dane państwo, czy wzbudziła zainteresowanie publiczności. Brano również pod uwagę wkład pracy uczniów, a także oryginalność i pomysłowość.
    Za całoroczną zbiórkę surowców wtórnych nagrodzono - kl.IIIa -I miejsce, kl. Id- II miejsce, kl. IIc - III miejsce.


    W zmaganiach sportowych zwyciężyła klasa Ia, drugie miejsce zajęła drużyna Id, a trzecie- Ic.
    Imprezę swoją obecnością uświetnili: burmistrz Stanisław Wabnic- fundator wielu nagród, i sekretarz miasta Włodzimierz Piekarczyk.
    Pieniądze zebrane podczas festynu, który odbył się 5 czerwca, zostaną przeznaczone na uruchomienie szkolnego radiowęzła, dlatego społeczność szkolna serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i rodzicom, którzy pomagali tę imprezę zorganizować.

IG


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">