Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 27


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

LETNIE PRELUDIUM

    Lato zagościło w pełnej krasie, a wraz z nim pora zabaw, festynów i uciech. Już w ubiegłą niedzielę, 20 czerwca, niejako w letnim preludium, na boisku Szkoły Podstawowej przy Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Ostrzeszowie odbył się "Rodzinny festyn gier i zabaw". Rodzinny charakter imprezy podkreślała nie tylko nazwa festynu, lecz przede wszystkim liczny udział mieszkańców miasta, którzy całymi rodzinami przemierzali przyszkolne boisko, czynnie uczestnicząc w zabawach i konkursach. Atrakcji nie brakowało. Chyba największym zainteresowaniem cieszyły się popisy strażackie, z tym że w roli strażaków wystąpili młodzi uczestnicy festynu i - o dziwo - dziewczynki okazywały się nie mniej sprawne od chłopców. W rywalizacji brali też udział tatusiowie, wywołując najwięcej uśmiechu. A na festynach o dobry humor chodzi najbardziej. Były też inne konkursy. Jedne pozwalały odkryć w sobie talenty plastyczne, drugie znów udowadniały, że bez pomocy rąk można zjeść... pączka. Zaś poza konkursem serwowano gorące kiełbaski, ciepłą kawę i lody dla ochłody. O rozrywkę zadbali artyści - amatorzy. Można było oklaskiwać dziewczęta w tańcu dyskotekowym, młodzieżowe pary ze "Studia Rytm" w tańcu towarzyskim i śpiewać wraz z zespołem piosenki biesiadne.


    "Warto było zorganizować ten festyn - mówi dyrektor OSW - B. Kokoszko. - Jest to pierwsza nasza impreza, w przyszłości będziemy starali się ją wzbogacać. Ten rok upływa pod hasłem "Zdrowie poprzez sport", więc zgodnie z tą dewizą, festyn zorganizowany został na świeżym powietrzu, a dominują w nim zabawy sprawnościowe dla całych rodzin."


     Impreza przyniosła pożytek nie tylko zdrowiu. Kupując coś z prac przygotowanych przez młodzież (np. piękne obrazki na szkle malowane) lub też uczestnicząc w loterii fantowej, można było o parę złotych wzbogacić placówkę, a przy okazji wziąć udział w losowaniu nagród.
    Tylko przyklasnąć organizatorom - nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie festynu.

K. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

zowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">