Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 27


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Ślady czasu - Ekspresja sztuki


    Pewnej marcowej, bezksiężycowej nocy ostrzeszowska policja otrzymała wezwanie do wypadku samochodowego w miejscowości K. Po przybyciu na miejsce zastała kobietę okładającą pięściami wystraszonego wyrostka i wyzywającą go od najgorszych: "Ojciec cię zabije, zobaczysz, rozbiłeś mu jego samochód". Rzeczywiście, w rowie melioracyjnym, wbity w betonowy przepust, znajdował się samochód, tylko z nazwy przypominający wysokiej klasy pojazd mechaniczny, jakim był przed paroma godzinami.
    Dwóch panów policjantów spojrzało na siebie z zadumą: "Rozdzielmy ich - rzekł jeden - bo go ta baba zabije". "Nie bój nic - mruknął drugi - to przedstawienie na naszą cześć, znam właściciela, wiem, że facet nikomu nie daje swojego nowego samochodu. Pewnie jechał "narąbany" i teraz chce wycyganić autocasco, dlatego podstawił nam syneczka. Sprawdź lepiej, czy silnik jeszcze ciepły i pomyśl, czy gdyby ci miano wyjąć 70 tys. zł, to czy nie zagrałbyś Hamleta z czaszką w zębach"?
    Bez względu na to, jak zakończy się wspomniana sprawa, należy pogratulować panom policjantom głębokiej znajomości sztuki dramatycznej. Wielkie brawa, być może dzięki wam jakiś zapijaczony "działacz samorządowy" nie dopisze swej kilkudziesięciotysięcznej straty do naszego wspólnego rachunku.

GRZEGORZ KAWAŁEK


1994 - 2007 © Borkow

ski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">