Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Kopenhaska przygoda

    Młodzieżowy Klub Europejski "Syriusz" działający przy Szkole Podstawowej w Kobylej Górze zrzesza pasjonatów wycieczek.


    Młodzi globtroterzy zwiedzali już Berlin i Brukselę, a ten rok szkolny zakończyli wyprawą promową do Kopenhagi - i o dziwo, słonecznym pobytem na naszym wybrzeżu.
    To była niezapomniana przygoda. Tak zgodnie twierdzą uczestnicy wycieczki. Dwunastogodzinny pobyt na promie "Pomerania", który wraz z autobusem przeprawił pasażerów do stolicy Danii, dostarczył wielu emocji i wrażeń. Minimiasteczko ze sklepami, dyskotekami, restauracjami oraz prawdziwe marynarskie koje to było to, co mogło zawrócić w głowie. Kiedy prom majestatycznie opuszczał nabrzeże w Świnoujściu emocje sięgnęły zenitu.
    W drugim dniu na nudę też nie było czasu; spotkanie z przedstawicielką Ambasady RP, wizyta na Christiani - miasteczku hipisów, uroczysta zmiana warty przed pałacem królowej Małgorzaty Amalienborg oraz zwiedzanie marmurowego kościoła było zakończeniem dopołudniowego zwiedzania miasta. Później, po wąskich ulicach Kopenhagi poprzecinanych kanałami wodnymi, przejazd na Stroget, gdzie wygospodarowano chwilę czasu wolnego na najdłuższym pasażu handlowym świata. Zwiedzanie placu ratuszowego i muzeum figur woskowych Louis Tussaud´s i przejazd nad Sund, gdzie na samotnej skale siedzi "Syrenka" - symbol stolicy. Dodatkowo program wycieczki rozszerzono o przejazd do Helsinborgu, położonego o 50 km od Kopenhagi zamku Kronborg. Tutaj Szekspir umieścił akcję swego największego dramatu "Hamlet". Błyskały flesze aparatów, gdyż każdy chciał mieć zdjęcie przy pomniku Hamleta i Ofelii. Powrót do Kopenhagi i zaokrętowanie się na promie była ostatnim punktem zagranicznych wojaży. Jeszcze tylko jedna noc na promie i już witało nas Świnoujście.


    Następnie Międzyzdroje. z Aleją Gwiazd oraz Międzywodzie gdzie przy słonecznej pogodzie odbyło się pasowanie na "wilka morskiego". Na dodatek kąpiel w zimnych wodach Bałtyku i koncert organowy w Kamieniu Pomorskim.
    Dzięki państwu Halinie i Zdzisławowi Poprawom, właścicielom ZPM produkującym opakowania tekturowe w Kobylej Górze, którzy kolejny raz wzięli na siebie cały ciężar kosztów transportu, wycieczka ta była dostępna dla 34 uczniów. Młodzież podziękowała gorącymi oklaskami swoim sponsorom.

(a)


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">