Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

75 LAT MASOVII

    LZS "Masovia" Kraszewice obchodzi w tym roku 75-lecie swego istnienia. W niedzielę 5 lipca odbyły się uroczystości jubileuszowe, ktre zaczęły się od wciągnięcia przez zawodników klubu flagi na maszt. Chwilę później wójt gminy Kraszewice, zarazem prezes Masovii - Józef Olszewski powitał przybyłych mieszkańców gminy, kibiców oraz szczególnych gości: posła A. Grzyba, starostę L. Janickiego, wicestarostę Z. Witkowską, a także goszczącą w Kraszewicach delegację niemieckiej gminy Albersdorf z burmistrzem K. Petersem na czele.


Wspaniałe widowisko sportowe gwarantowałą drużyna Masovii w składzie: Marcin Plewa, Ryszard Grzesicki, Przemek Grabowski, Sławomir Bednarz, Bartosz Olszewski, Zbigniew Konieczny, Mariusz Wabnik, Tomasz Adamczyk, Marek Puchała, Dawid Kolenda, Witold Sobczak, Jacek Mamiak, Robert Sobczak, Artur Bąkowski.

    Jak na jubileusz sportowego klubu przystało, głównym wydarzeniem był mecz towarzyski, w którym Masovia zmierzyła się z drużyną złożoną z piłkarzy Pelikana Grabów i Victorii Ostrzeszów. Emocji nie brakowało. Jubilaci okazali się gościnni, pozwalając się zwyciężyć 1:3. Imprezie towarzyszyły także inne sportowe konkursy. Wiele radości wzbudziły zawody w przeciąganiu liny z udziałem samorządowców z Niemiec i Polski. Nasza reprezentacja znów się "podłożyła", ale strażacy z Kraszewic, którzy w finale zmierzyli się z delegacją gminy Albersdorf, nie dali gościom żadnych szans. Osoby o wprawnym oku miały szansę wykazać się w rzucie rzutką do tarczy i w strzelaniu z wiatrówki, chyba nie na wiatr. Radość "gawiedzi" sprawiły VIP-y popisując się strzelaniem rzutów karnych. Podziw wzbudziła wicestarosta Zofia Witkowska, która nawet w pantofelkach wykazała się lepszą celnością niż Beckham na niedawnych Mistrzostwach Europy. Zaś najsilniejsi panowie mogli popisać się w dyscyplinie zwanej strong-man, polegającej na przetaczaniu na czas wielkiej opony od ciągnika. Zwycięsko z tej potyczki "z kołem" wyszedł Mariusz Szuleta - notabene zawodnik Masovii.
    Jak na piknik przystało była loteria fantowa i dobrze zaopatrzony bufet, a przede wszystkim dobry humor, do czego przyczyniła się także swoim graniem dęta orkiestra OSP Kraszewice. A wieczorem, przy poczęstunku, snuto wspomnienia dotyczące historii klubu i ludzi z nim związanych.
    Jubileusze mają to do siebie, że nie może zabraknąć w trakcie ich obchodów odznaczeń. I tutaj ponad 20 osób otrzymało medale i odznaczenia. Jedno z najważniejszych - Złota Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS przypadła klubowi LZS "MASOVIA". Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczono Jana PUCHAŁĘ, długoletniego członka zarządu, od lat związanego z klubem. Zaś medal "Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" otrzymali:


    - Józef OLSZEWSKI - od dwudziestu trzech lat pełniący funkcję prezesa. Można rzec, że niemal jedna trzecia jubileuszu to jego wielki udział w rozwoju kraszewickiego klubu.
    - Jan KOPROWSKI - długoletni działacz Masovii
    Były i inne odznaczenia (listę osób zamieszczamy obok), puchary i upominki, a także podziękowania i gratulacje od gości, kibiców i kolegów działaczy. A potem do późnych godzin nocnych trwała zabawa. Wszak taki jubileusz zdarza się raz na 75 lat!


    LZS Masovia, zasłużony dla tamtejszego regionu klub, zrzesza siatkarzy, tenisistów, biegaczy, prowadzi też strzelectwo sportowe, lecz nade wszystko słynie z drużyny piłkarskiej. W minionym sezonie wystąpiła ona w A klasie zajmując czwarte miejsce.
    "Nic nie chcemy robić na siłę - mówi prezes Olszewski. Chcemy wprowadzić do drużyny chłopców z zespołu juniorów. Mogliśmy awansować nawet w tym roku, ale na razie do gry w okręgówce klub nie jest przygotowany. Ale może w przyszłym roku, a na pewno w ciągu dwóch lat postaramy się awansować do klasy okręgowej."
    Przyłączając się do wszystkich gratulacji życzymy klubowi z Kraszewic realizacji ambitnych, sportowych zamierzeń.

Wykaz osób odznaczonych z okazji jubileuszu 75-lecia klubu "MASOVIA"
Zasłużony działacz LZS:
    Robert DZIWIŃSKI, Walenty HELIŃSKI
    Marek IDZIKOWSKI, Teodor PUCHAŁA

Złota odznaka LZS:
    Mariusz WABNIK, Marek PUCHAŁA
    Sławomir BEDNARZ, Robert SOBCZAK
    Sławomir JĘRZEJEWSKI,
    Paweł MACIEJEWSKI, Marek GRABOWSKI
    Jan NIEMIEC, Rafał KOPROWSKI
    Bartłomiej OLSZEWSKI, Lech BAŚ

Srebrna odznaka LZS:
    Mariusz SZULETA, Łukasz MIECHOWSKI
    Grzegorz PILARSKI, Ryszard STUDZIAŃSKI

Brązowa odznaka LZS:
    Dawid SOBIERAJ, Witold SOBCZAK
    Przemysław GRABOWSKI
    Dawid KOLENDA, Marcin PLEWA

Brązowa odznaka KOZPN:
    Radosław GRZESIK, Roman ŁOCHOWSKI
    Sylwester HELIŃSKI

K.J.
Fot. (bor)


1994 - 2007 © Borkow

4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">