Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Zabójca psa ukarany

    17 maja Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wydał kolejny wyrok dowodzący, że bestialskie postępowanie ze zwierzętami przestaje być na szczęście procederem bezkarnym.
    W nocy z 30 listopada na 1 grudnia ubiegłego roku w miejscowości Olszyna zakatowana została na śmierć suka rasy mieszanej. Tego haniebnego czynu dokonał Antoni R., zadając nieszczęsnemu psu wiele ciosów kulą ortopedyczną w głowę i korpus, a także rzucając nim o budę. Ostrzeszowski Sąd uznał go winnym popełnienia przestępstwa z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt, uznając, że działał przy tym ze szczególnym okrucieństwem. Biorąc to wszystko pod uwagę, sprawcy wymierzono karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata próby, kiedy dozorowany będzie przez kuratora sądowego. Dodatkowo zobowiązano go do wpłacenia nawiązki w kwocie 200 zł na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt w Ostrzeszowie.
    - Sądy działają coraz lepiej i coraz skuteczniej - stwierdził poproszony przez nas o komentarz prezes SPZ Robert Nowak - Coraz poważniej podchodzi się do problemu znęcania się nad zwierzętami. Jesteśmy zadowoleni, że taki postęp nastąpił. Również organa ścigania na tym terenie współpracują z nami w sposób zadowalający.
    Satysfakcja Stowarzyszenie jest tym większa, że choć nie jest to pierwszy, ale za to najsurowszy jak dotąd wyrok w tego typu sprawie. Warto w tym miejscu dodać, iż 30 czerwca do sądu skierowany został następny akt oskarżenia przeciwko osobie podejrzewanej o znęcanie się nad zwierzęciem. Tym razem chodzi o Szczepana M., mieszkańca jednej z podostrzeszowskich miejscowości.

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

wski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">