Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 29


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Kolizja w Rojowie
    5 lipca ok. godz. 18.00 w Rojowie kierujący BMW, na zakręcie, na łuku drogi nie opanował pojazdu, który następnie dachował. Mężczyznę ukarano mandatem karnym.

Kradzież roweru
    7 lipca zgłoszona została kradzież roweru, (wartości 200zł), na os. Zamkowym w Ostrzeszowie.

Pili i kłamali
    7 lipca w Pustkowiu Pd. kierujący Renault Megane, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do wypadnięcia z drogi i dachowania. Kierowca samochodu znajdował się w stanie po użyciu alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. W wyniku tego zdarzenia ranny został właściciel samochodu, a jednocześnie jego pasażer. W trakcie policyjnych czynności wyszło na jaw, że zanim doszło do kolizji, właściciel auta kierował nim, znajdując się również w stanie po spożyciu alkoholu. Przeciw mężczyznom zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie o kierowanie samochodem po użyciu alkoholu. Ponadto w dniu zdarzenia inny mężczyzna wprowadził w błąd policjantów i oświadczył, że to on kierował Renault podczas wypadku. Tym fałszywym oświadczeniem spowodował podjęcie niepotrzebnych czynności policji i służby zdrowia. Przeciwko temu mężczyźnie zostanie również skierowany wniosek do Sądu.

Zatrzymano winnych włamania
    9 lipca policja została powiadomiona przez właściciela sklepu na al. Wolności w Ostrzeszowie o włamaniu. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcy poprzez wyłamanie zamków w drzwiach weszli do wnętrza i skradli kasę fiskalną i inny sprzęt na łączną kwotę 3500zł. Następnego dnia zatrzymano dwóch 19-latków (obaj wcześniej karani za podobne przestępstwa). W wyniku dokonanych przeszukań odnaleziono w zasadzie wszystkie skradzione sprzęty, które zwrócono właścicielowi. 19-latków zatrzymano do dyspozycji prokuratury. Grozi im kara pozbawienia wolności od 1 do 10 lat.

Samochody w rowie
    9 lipca w Rogaszycach, kierujący Mercedesem Sprinter stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W rowie wylądował również dzień później samochód marki Fiat Panda. Ok. godz. 19.00 w Ligocie jego kierowca, jadąc z nadmierną prędkością, na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem. Mężczyznę ukarano mandatem karnym.

Kolizja w Kotowskiem
    10 lipca w Kotowskiem, na skrzyżowaniu dróg kierujący Peugeotem wykonując nieprawidłowo manewr zawracania, doprowadził do zderzenia z innym samochodem. Kierowcy aut doznali obrażeń ciała, lecz po opatrzeniu zostali zwolnieni do domów.

Kolizja w Mąkoszycach
    10 lipca w Mąkoszycach, przed ciężarowego Mana wjechał nagle z drogi podporządkowanej samochód marki Skoda Fabia, doprowadzając do zderzenia aut. Rannych nie było.

Potrącił i uciekł
    11 lipca w Komorowie, kierujący Oplem Astrą podczas wykonywania nieprawidłowo manewru wyprzedzania, potrącił jadących w szeregu trzech rowerzystów, a następnie odjechał w nieznanym kierunku. Rowerzystów zabrano do szpitala.

Boczne zderzenie
    11 lipca w Przytocznicy, na prostym odcinku, podczas mijania się samochodów: VW Passat i Fiat Bravo doszło do bocznego zderzenia. Kierowca Passata odjechał z miejsca kolizji. Rannych nie było.

Włamanie do "malucha"
    11 lipca ok. godz. 3.00 na terenie dyskoteki w Kobylej Górze dokonano włamania do Fiata 126p i skradziono radioodtwarzacz marki Panasonic oraz lewe lusterko na szkodę mieszkańca Sycowa. Sprawcę kradzieży zatrzymano na gorącym uczynku i oddano do dyspozycji prokuratora.

Zatrzymani sprawcy włamania do przedszkola
    Policjanci KPP w Ostrzeszowie ustalili sprawców kradzieży z włamaniem (dwóch 15-latków) do Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie, które miało miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

42-latek przeżył
    3 lipca w Kuźnicy Bobrowskiej na leżącego na jezdni 42-letniego mężczyznę najechał Polonez. 42-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna jednak przeżył, a nie zmarł w szpitalu, jak podaliśmy.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
7.7.Ostrzeszów, ul. Grunwaldzka. 41-letni kierowca Skody - 1,57 miligrama/l
9.07. Ostrzeszów, al. Wojska Polskiego. 25-letni, nietrzeźwy rowerzysta - 1,18 miligrama/l
11.07. Ostrzeszów, al. Wojska Polskiego. 24-letni kierowca Fiata 126p - 1,15 miligrama/l

A.G.


1994 - 2007 © Borkow

.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">