Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 34


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Przy kufelku

    K. Dlaczego człowiek haruje całe życie i wciąż ma mało, jest prawie umierający, a jeszcze myśli, jakby tu zrobić interes.
    G. Więc proszę pana, bo było to tak. Gdy człowiek został stworzony, a było już niebo i ziemia, Pan Bóg dał mu życia lat 30 i powiedział: Będziesz żył swobodnie, beztrosko i będziesz panował nad tym, co zostanie stworzone później.
    Następnie stworzył konia i rzekł: Ty będziesz żył 30 lat, ale będziesz ciężko pracował.
    Koń kiwnął głową i powiedział: Trudno. Człowiek zobaczył, że koń jest niezadowolony i prosił go, żeby mu coś odstąpił. Po co ma tak ciężko pracować tyle lat. Koń chętnie człowiekowi odstąpił parę lat, a człowiek zyskał i przedłużył sobie życie.
    Stworzył też Pan Bóg psa i powiedział: Będziesz uwiązany na łańcuchu i jak będziesz za dużo szczekał, dostaniesz bicie, a jak nie będziesz szczekał, też dostaniesz. Pilnował będziesz obejścia i żył będziesz 30 lat. Pies pokiwał głową i mówi: Trudno.
    Człowiek wykorzystał zmartwienie psa i mówi: Może byś mi coś odstąpił, po co masz się tak męczyć? Pies chętnie pozbył się 10 lat, a człowiek chętnie je przyjął.
    Stworzył Bóg później małpę i powiedział: Będziesz pośmiewiskiem człowieka, chodzić będziesz zgarbiona, zmarszczona, ręce sięgać będą ci do kolan, a żyć będziesz 30 lat.
    Małpa była niezadowolona, ale mądry człowiek z małpą pogadał i za jednego banana odstąpiła mu 10 lat.
    I teraz mamy jak mamy. Pierwsze 30 lat żyjemy jak człowiek. Następne lata harujemy jak koń, później pilnujemy swego jak pies, a na koniec, cóż, proszę pana, do kogo się upodabniamy?
    Chytrość i zazdrość ludzka nigdy nie ma granic.
    K. Mamy szczęście, panie Gong, że nie było człowieka, jak był stwarzany wielbłąd.

Na los psioczyli:
Gong i Kloc


1994 - 2007 © Borkow

trzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">