Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 34


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Tenis ziemny - Kto wygra, a kto przegra

    Wakacyjne rozgrywki tenisa ziemnego amatorskiej I ligi oraz Eliminacyjnego Turnieju powoli dobiegają końca. Uczestnicy tych zawodów rozpoczęli tenisowe zmagania 10 czerwca, a zakończą 21 sierpnia. Jak do tej pory odbyło się 214 gier. Tenisiści grają na kortach prywatnych państwa Gąsiorków, Ulichnowskich oraz Szczepańskich. Należy zaznaczyć, że dzięki w/w właścicielom obiektów tenisowych po raz siódmy UKS "Piast" Ostrzeszów wraz ze Szkółką Tenisa Ziemnego może zorganizować coroczne wakacyjne tenisowe imprezy.
    Po takiej ilości rozegranych spotkań można pokusić się o pewne sugestie, aczkolwiek zawody nie zostały jeszcze zakończone. Otóż w tegorocznej amatorskiej I lidze byt w pierwszej ósemki już na pewno zapewnili sobie następujący zawodnicy; R. Dziewięcki, G. Banasiak, M. Chudek, A. Dziergwa, J. Sroka, A. Hryniewski, P. Janulek, Ł. Ceglarek.
    W strefie objętej grami barażowymi o utrzymanie się w I lidze znajdują się niżej wymienieni gracze: A. Cudniewicz, R. Mądry, J. Przygoda, K. Gabryelczyk. Natomiast W. Okoń, K. Klepacz i K. Gąsiorek są kandydatami do opuszczenia grona pierwszoligowców. Jednak, jak stanowi regulamin, tylko trzech zawodników rozegra mecze barażowe o utrzymanie się w I lidze (12, 13 14 lokata) i tylko dwóch tenisistów (15, 16 lokata) bezpośrednio spada z tegorocznej amatorskiej I ligi. Do ostatecznego rozstrzygnięcia zostało jeszcze parę dni, a więc z końcowymi wnioskami musimy się wstrzymać.
    Wakacyjny Turnieju Eliminacyjny, który odbywa się równolegle, dobiegnie końca 21 sierpnia. Jak wynika z układu w tabeli, duży apetyt na awans do grona pierwszoligowców ma sześciu zawodników: Z. Warszawski, J. Czechowski, M. Mądry, D. Dziwiński, H. Koszarny, J. Cerbiński. Być może do tego grona dołączy jeszcze ktoś, ale o tym przekonamy się 21 sierpnia. Regulamin turnieju eliminacyjnego zakłada, iż dwóch pierwszych graczy awansuje bezpośrednio do amatorskiej I ligi, natomiast trzech pozostałych (tj. 3,4,5 lokata) rozegrają pojedynki barażowe.
    Jak będą wyglądały klasyfikacje końcowe, kto spadnie, kto awansuje, kto się utrzyma, kto,wygra, kto przegra ? Na te pytania będę mógł odpowiedzieć już niebawem.

Tabela Amatorskiej I Ligi Tenisa Ziemnego
(stan aktualny na dzień 14.08.04.)


Tabela Wakacyjnego Turnieju Eliminacyjnego Tenisa Ziemnego
(stan aktualny na dzień 14.08.04.)


Łukasz Ceglarek


1994 - 2007 © Borkow

zeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">