Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 34


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Spełnił swoje groźby

    Dozór policyjny i groźba pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - oto efekty czynu, jakiego dopuścił się główny bohater publikacji zamieszczonej na naszych łamach kilka tygodni temu, Eugeniusz W. Wszystko wskazuje na to, że starał się wprowadzić w czyn zamiary, o jakich mówił w artykule zatytułowanym "...bo dłużej tak być nie może".
    Jak wynika z relacji, przekazanej nam przez komisarza Janusza Błacha z Sekcji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, w poniedziałek 9 lipca w godzinach popołudniowych Eugeniusz W., mieszkaniec Doruchowa pojawił się u Ireny P. Chciał po raz kolejny nakłaniać ją, aby wraz z rodziną niezwłocznie opuściła dom zlokalizowany w miejscowości Mikorzyn, będący formalnie jego własnością. Z czasem rozmowa stawała się coraz ostrzejsza, zaczęły pojawiać się bardzo mocne słowa, w końcu wybuchła kłótnia. W pewnym momencie wzburzony i, jak się później okazało, znajdujący się pod wpływem alkoholu W., wstał, chwycił taboret, na którym siedział i uderzył nim w głowę 16-letnią Paulinę P., córkę Ireny P. Na skutek zadanego ciosu dziewczyna straciła przytomność i została przewieziona do szpitala w Kaliszu. Biegły lekarz, po przebadaniu poszkodowanej uznał, że odniesione przez nią obrażenia są poważne. Wezwana na miejsce zdarzenia kępińska Policja zatrzymała Eugeniusza W. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało 1,13 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
    - Prokurator Rejonowy w Kępnie zastosował wobec sprawcy dozór policyjny - poinformował nas komisarz Błach.
    Podczas przesłuchania W. tłumaczył swoje zachowanie tylko i wyłącznie konfliktem rodzinnym, szerzej opisanym w numerze 30. naszego pisma.
    Wszelkie okoliczności zajścia wyjaśnić ma postępowanie przygotowawcze, prowadzone obecnie przez funkcjonariuszy KPP w Kępnie. Czyn dokonany przez Eugeniusza W. zakwalifikowany jest w Kodeksie Karnym jako uszkodzenie ciała, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Ł. Ś.


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">