Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 34


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna





Ślady czasu - Rok urlopu dla traktora

    Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zwróciła się do Sądu Rejonowego z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania w sprawie przestępstwa jazdy po pijanemu, jakiego dopuścił się szef powiatowych struktur Samoobrony, ławnik Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie pan Jacek Ibron.
    Jako powód swej wyjątkowej łaskawości Prokuratura podała nienaganny życiorys delikwenta. W rezultacie Sąd wymierzył wyrok odbierający Ibronowi prawo jazdy na ciągnik na okres jednego roku, co, biorąc pod uwagę fakt pozostawienia mu pozwolenia na prowadzenie samochodu, jest karą praktycznie pozbawioną jakiejkolwiek dolegliwości. Nie mam cienia żalu do Sądu, sprawa jest banalnie prosta - nie ma oskarżenia, a więc nie ma kary, Sąd w tym przypadku postąpił tak, jak nakazuje mu litera prawa.
    Panu Prokuratorowi zaś dedykuję fragment jednego z pięciu artykułów prasowych opisujących ów nienaganny życiorys...
    " Sprawującego od roku władzę burmistrza miasta i gminy Mikstat - Jacka Ibrona, wywodzącego się z Komitetu Obywatelskiego "Solidarność", związkowcy wykluczyli ze swojego składu, wycofując tym samym rekomendację do zasiadania w Radzie Miasta i pełnienia dotychczasowej funkcji. Powodem rozstania było naganne zachowanie burmistrza nadużywającego alkoholu oraz bulwersującego swym zachowaniem w miejscach publicznych.
    Punktem kulminacyjnym alkoholowych ekscesów burmistrza Ibrona była libacja w miejscowym Komisariacie Policji..."

A teraz poważnie.
    Panie Prokuratorze, podejmując taką, a nie inną decyzję Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie bierze na siebie odpowiedzialność za wszystkie ewentualne następstwa wypadków, jakie ten pan kiedykolwiek popełni w stanie nietrzeźwości. Organ tak ważny dla naszego bezpieczeństwa powinien wykonywać swoje obowiązki w sposób szczególnie staranny, odpowiedzialny i bezstronny.
    Hasło "zero tolerancji dla alkoholu", przypomniane ostatnio przez Panią Brüst, widać nie dojechało do Ostrzeszowa. Może rozjechał je pijany kierowca?

Lektura dla Pana Prokuratora:
    1. Artykuł pani Darii Kubiak w Ziemi Kaliskiej pt. "Balanga w Komisariacie"
    2. Artykuł pani Darii Kubiak w Ziemi Kaliskiej z cyklu " Trzeźwe sądy"
    3. Artykuł pana Włodzimierza Paluszkiewicza w Głosie Wielkopolskim pt. "Subtelne niuanse w życiu burmistrza"
    4. List pani Anny Brüst z Czasu Ostrzeszowskiego "Widziane z boku" część 4
    5. Felietonik prasowy z Czasu Ostrzeszowskiego z cyklu "Zapiski radnego"

GRZEGORZ KAWAŁEK


1994 - 2007 © Borkow

zasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">