Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 36


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Małżeńskie jubileusze w Grabowie - od srebrnych po szafirowe

    W ubiegłym roku Urząd Stanu Cywilnego w Grabowie n. Prosną wpadł na pomysł, aby oprócz par małżeńskich obchodzących złote gody wyróżniać też te o mniejszym stażu. Zorganizowano więc specjalną uroczystość z myślą o małżeństwach, które spędziły z sobą 25, 30, 35, 40 lub 45 lat. Jako że impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, postanowiono powtórzyć ją także w tym roku. Odbyła się ona w sobotę 21 sierpnia.


    Spośród 220, do jakich je wystosowano, na zaproszenia odpowiedziały 44 pary z terenu całej gminy. 8 z nich obchodzi w tym roku srebrne, 11 perłowe, 8 koralowe, 13 rubinowe, a 4 szafirowe gody. Na początku wszyscy oni zebrali się w kościele farnym w Grabowie, by uczestniczyć w okolicznościowym nabożeństwie odprawianym przez ks. proboszcza Ryszarda Ryńca. Następnie uroczystość przeniosła się do lokalu "Julita Bis", dokąd Szanowni Jubilaci wchodzili witani dźwiękami Marsza Weselnego Mendelssohna. Nie brakowało w tym momencie takich, którym łezka zakręciła się w oku. Wzruszenie towarzyszyło także podziękowaniom, jakie chwilę później składali sobie małżonkowie.
    "Dziękuję Ci żono/mężu, że nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe."
    Słowa te powtarzali za kierownik USC w Grabowie Bożeną Kladą wszyscy uczestnicy uroczystości. Panowie klękali wówczas przed swymi wybrankami. Chwilę później przyszła pora na życzenia i upominki. Burmistrz Edmund Geppert wręczał bohaterom wieczoru telegramy gratulacyjne, przew. Rady Miejskiej Grażyna Jaszczyk bukiety kwiatów, a gość specjalny poseł A. Grzyb butelki szampana. Należy zaznaczyć, że, zapewne aby podkreślić charakter wydarzenia, każdy VIP przybył wraz ze swoim współmałżonkiem. Część oficjalna imprezy zakończyła się wykonaniem pamiątkowego, wspólnego zdjęcia. Od tej chwili rozpoczęła się zabawa, która trwała, można powiedzieć, do białego rana, ponieważ do 3.30. Tańczono przy muzyce w wykonaniu grupy Mikers i śmiano się przy skeczach kabaretu EWG.
    Jak zapowiada B. Klada, podobne uroczystości odbywać się będą w Grabowie już cyklicznie. Zarezerwowany jest nawet konkretny termin - ostatnia sobota sierpnia każdego roku. Jednakże jeszcze w bieżącym roku, na początku października, dojdzie do kolejnego jubileuszowego święta, tym razem z parami obchodzącymi 50. rocznicę ślubu w rolach głównych.

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

szowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">