Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 36


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Pijany zabił rowerzystę
    Kolejny raz nasze miasto jest świadkiem tragedii - oto pijany kierowca, tym razem Fiata 126p, (1,72 promila) najechał na wracającego z pracy rowerzystę. Wypadek miał miejsce w poniedziałek 23 sierpnia w Ostrzeszowie na ul. Grabowskiej. 48-letni Janusz M. jechał do domu, gdzie czekała na niego żona i dzieci. Była to jego ostatnia droga do domu. Na skutek uderzenia Fiata 126p, którym kierował pijany mężczyzna, Janusz M. doznał śmiertelnych obrażeń. Zmarł w szpitalu w Ostrzeszowie. Osierocił kochającą rodzinę.
    Po raz kolejny brak słów potępienia dla kierowców, którzy pijani siadają za kierownicą, siejąc śmiertelne żniwo.
    Kierowcę fiata zatrzymano do dyspozycji prokuratora rejonowego w Ostrzeszowie. Małe to pocieszenie dla najbliższych zmarłego, którym składamy wyrazy współczucia.

RED.


Skradł chłodnicę i komputer
    25 sierpnia KPP w Ostrzeszowie otrzymała zgłoszenie o kradzieży w Kobylej Górze, gdzie nieznany sprawca skradł z samochodu marki Peugeot 206 chłodnicę i komputer samochodowy. Straty ok. 2000zł.

Samochodem w drzewo
    28 sierpnia w godzinach rannych na drodze do Grabowa mężczyzna jadący Toyotą Corollą zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowcę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Ostrzeszowie, a następnie do Kalisza. Mężczyzna jechał sam.

Kradzież w Ostrzeszowie
    28 sierpnia z terenu prywatnej posesji w Ostrzeszowie nieznany sprawca skradł metalowe elementy wartości 2000zł.

Passatem do rowu
    28 sierpnia ok. godz. 19.00 w Doruchowie kierujący VW Passatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wjechał do rowu i koziołkował. Jadąca z nim kobieta i dwoje dzieci doznali obrażeń ciała. Kierowcę samochodu ukarano mandatem.

Nietrzeźwy kierowca ciągnika
    28 sierpnia w Kotłowie kierujący ciągnikiem rolniczym zajechał drogę prawidłowo jadącemu Polonezowi. Kierujący ciągnikiem był nietrzeźwy (0,27 miligrama/l - ok. 0,54‰).

Ugryziony w pośladek
    29 sierpnia do komendy policji zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, że w Bierzowie na drogę przy jednej z posesji wybiegł pies i ugryzł w pośladek jego syna przejeżdżającego rowerem. Po opatrzeniu zranionego miejsca dziecko zostało zwolnione do domu. Policja prowadzi czynności w sprawie nietrzymania psa na uwięzi.

5-letnie dziecko pod kołami
    29 sierpnia w Muchach przed Skodę, którą kierowała kobieta, wtargnęła nagle, poza przejściem dla pieszych, 5-letnia dziewczynka. Dziecko przewieziono do szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa.

Potrącony rowerzysta
    29 sierpnia w Siedlikowie w kierunku na Mikstat kierująca Oplem Corsą w rejonie skrzyżowania w trakcie mijania się z innym pojazdem potrąciła rowerzystę. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
29.08. Ostrzeszów, ul. Przesmyk - kierowca Fiata 126p - 1,14 miligrama/l (2,28 ‰)
29.08.Doruchów, ul. Ostrzeszowska - rowerzysta - 1,35 miligrama/l (2,70 ‰)

A.G.


1994 - 2007 © Borkow

cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">