Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 51


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Tydzień Comeniusa w Gimnazjum w Siedlikowie

    Od 15 listopada w Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego obchodzono Dni Comeniusa, których celem było promowanie osiągnięć szkoły realizującej międzynarodowe projekty partnerskiej współpracy w ramach programu edukacyjnego Wspólnoty Europejskiej Socrates Comenius.


    Gimnazjum w Siedlikowie 1 września 2003 roku wraz z College et Lycee St. Michel des Perrais z Parigne Le Polin (Francja), Kooperative Gesamtschule Moordeich - Stuhr (Niemcy) oraz ITIS Galileo Galilei z San Secondo (Włochy) rozpoczęło pracę nad ww. projektem. Pomysł współpracy zainicjowali nauczyciele ze szkoły w Stuhr, gdzie w 2001 roku odbyły się wstępne rozmowy przedstawicieli szkół partnerskich i plany pracy w ramach Comeniusa, zaś szczegółowe działania omówiono w listopadzie podczas spotkania przygotowawczego, którego gospodarzami byli francuscy partnerzy. Tematem projektu są: "Stolice naszych krajów i ich znaczenie dla Europy".
    Listopadowe Dni Comeniusa stały się dobrą okazją do wspomnień i podsumowań ubiegłorocznej pracy uczniów, a także zachętą do zaangażowania się w czekające ich zadania. Podczas apelu uczniowie mogli obejrzeć multimedialną prezentację fotografii z wyjazdu do Włoch oraz majowej wycieczki do Warszawy. Wysłuchali również audycji radiowej emitowanej w katolickim radio "Rodzina" z Kalisza, gdzie uczestnicy wyjazdu do włoskiej szkoły partnerskiej uczniowie: Paulina Buchner, Michał Styrczewski oraz Natalia Siekierka wraz z nauczycielami: p. Justyną Krawczyńską i p. Anetą Klimek dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu w San Secondo.
    Tegoroczne zadania łączą się z przygotowaniem wystawy na temat "Stolice naszych krajów i ich znaczenie dla Europy". Zaangażowanie będzie nagrodzone wyjazdem 4 uczniów do niemieckiej szkoły partnerskiej w Stuhr, gdzie wezmą udział w Tygodniu Europejskim i spotkają się z pozostałymi partnerami projektu. Przed uczniami wszystkich szkół partnerskich więc moc pracy, dzięki której na pewno poznają wielką różnorodność, bogactwo kultury, obyczajów każdego z krajów, a przede wszystkim dostrzegą ich znaczenie dla wspólnej Europy.

    Podziękowania dla p. Kamińskiego oraz ZS nr 2 za udostępnienie rzutnika multimedialnego.

Koordynator projektu - Aneta Klimek


1994 - 2007 © Borkow

szowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">