Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 51


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

KONCERTOWA GRA PINGPONGISTÓW NA ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ RUNDY ROZGRYWEK
MKS TS TRASKO Ostrzeszów - UKS AGRA Olesno 10:0

    Przed rozpoczęciem spotkania miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na zaproszenie prezesa i zarządu klubu gościem tego sobotniego popołudnia był Pan Bolesław Tomaszewski.


    Ten sędziwy już Pan jest legendarną postacią ostrzeszowskiego tenisa stołowego. W roku 1958 wespół z kolegami z drużyny - Z. Życkim, Zenonem Przygodą i Andrzejem Modrzewskim na turnieju w Siemianowicach wywalczyli awans zespołu z Ostrzeszowa do drugiej ligi państwowej. Przez pięć lat występowali w niej aż do momentu reorganizacji tych rozgrywek. Obecnie jest on mieszkańcem podkluczborskiego Olesna. W imieniu zawodników kwiaty od zespołu wręczył debiutujący w drużynie pierwszoligowej jej kapitan Jerzy Przygoda. (jedne z pierwszych lekcji gry w pingponga Jerzyk brał właśnie od Pana Bolesława). Prezes klubu, poza gratulacjami, wręczył Panu Tomaszewskiemu przygotowaną na tę okoliczność klubową odznakę. Po ciepłym i serdecznym przyjęciu ze strony przybyłych kibiców dostojny gość poproszony został do wspólnego zdjęcia z tymi, co w swej historii mieli do czynienia z tą dyscypliną sportową. Drugi z żyjących zawodników tamtej złotej czwórki Pan Andrzej Modrzewski jest stale obecny na meczach drużyny.
    Przebieg gier nie w pełni odzwierciedla wynik spotkania. Wiele pojedynków było bardzo zaciętych i trzymało w napięciu do końca. Działo się tak dlatego, że po jednej i drugiej stronie mieliśmy zawodników grających zanikającym już stylem gry defensywnej.
    Znakomity debiut przypadł w udziale Jurkowi Przygodzie.
    Był on klasą sam dla siebie. Zaowocowała jego dojrzałość i mądrość w grze. Zdobył komplet punktów, a licznie zgromadzona publiczność zgotowała mu brawa na stojąco. Nas cieszy fakt, że Jurek wraz ze swoimi siostrami - Stefką, Krysią i Anią to także piękna karta historii tenisa stołowego w naszym mieście.

Punkty dla zespołu zdobyli:
    1.Karol Szotek 2,5 pkt.
    2.Zbigniew Kaczmarek 2,5 pkt.
    3.Kazimierz Wiszowaty 2,5 pkt
    4.Jerzy Przygoda 2,5 pkt.

PS
    Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Grabowskiemu i jego synowi Jarosławowi ze studia Gavicom za profesjonalną obsługę fotograficzną tego meczu.

K.T.


1994 - 2007 © Borkow

zasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">