Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 51


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

MIESZKANIA DLA NIEZAMOŻNYCH

    Brak mieszkania to jeden z głównych problemów społecznych. Rzecz jasna na rynku nieruchomości mieszkań nie brakuje, ale ze względu na cenę, nie są one osiągalne dla rodzin gorzej sytuowanych. Na szczęście od kilku lat zaczęto myśleć i o nich. W 2002r. oddano w Ostrzeszowie do użytku pierwszy tzw. blok socjalny dla kilkunastu rodzin, zaś 8 grudnia wmurowano akt erekcyjny pod kolejny, niemal bliźniaczy budynek. Powstaje on w Olszynie, tuż za cegielnią na Budach. Budowa rozpoczęła się z początkiem listopada - wykonano już fundamenty, a także znaczną część ścianek działowych. Gdy pogoda dopisze, to jeszcze przed świętami powinny stać mury, a na nich więźba dachowa. Termin zakończenia inwestycji wyznaczony jest na czerwiec 2005 r., ale, jak przewiduje kierownictwo firmy AKME - wykonawcy robót, zapewne prace uda się skończyć wcześniej. W bloku tym swój wymarzony kąt znajdzie 14 rodzin - niewiele, ale dobre i to. Będą mieszkać w dwupokojowych mieszkaniach - od 40 do 45 m2, z CO.


    "Dobrze byłoby, gdyby co roku powstawał jeden taki blok - mówi radny Antoni Obsadny. Jestem w komisji mieszkaniowej i wiem, że potrzeby są bardzo duże - mamy ok. stu podań, a mieszkań w ciągu roku jest do dyspozycji kilka i to starych, zdewastowanych."


    Inwestorem przedsięwzięcia jest należący do miasta Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Stąd też w symbolicznym wmurowaniu aktu erekcyjnego wzięli udział przedstawiciele władz z burmistrzem S. Wabnicem i przew. Rady Miejskiej - E. Skrzypkiem. Był też prezes AKME - M. Maciarczyk, a także radni miasta i powiatu. Prezes ZGM - T. Pelc przeczytał treść aktu erekcyjnego, pod którym goście złożyli podpisy. Zaraz potem nastąpił symboliczny, choć uroczysty moment wmurowania podpisanego aktu w jedną ze ścian budynku. Ważne, by powstający blok socjalny mógł czym prędzej służyć oczekującym na mieszkanie lokatorom.

K. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">