Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 51


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

KU PRZESTRODZE


    8.12. Grabów. Nietrzeźwy kierowca (2 promile alkoholu we krwi) opla corsy wjechał do przydrożnego rowu.

Kradzież w Środowiskowym Domu
    5 grudnia w godzinach popołudniowych dwie osoby weszły do Środowiskowego Domu Samopomocy i skradły kamerę video, kasety, czekolady itp. Sprawców kradzieży udało się ustalić. Są to dwaj młodzi mężczyźni.

Kradzież drzew
    7 grudnia zgłoszono policji kradzież 20 drzew iglastych w miejscowości Rogaszyce. Straty ok. 400zł na szkodę osoby prywatnej.

Włamanie do przedszkola
    8 grudnia zgłoszono włamanie do Przedszkola nr 1 w Ostrzeszowie. Nieznani sprawcy wybili szyby w oknach, spenetrowali sale. Łupem złodziei padła niewielka kwota pieniędzy. Sprawcami okazali się trzej nieletni: 14 i 15-latkowie.

Skradł biżuterię
    8 grudnia w Rojowie nieznany sprawca po wybiciu okna do piwnicy wszedł do domu i zabrał biżuterię i inne rzeczy, na łączną kwotę ok. 1650zł. Następnego dnia na Pustkowiu Południu nieznany sprawca włamał się do budynku mieszkalnego, korzystając z wejścia od tyłu domu, i skradł biżuterię, telefony komórkowe i pieniądze. Łączne straty ok. 10.000zł.

Motocykl wypadł z drogi
    8 grudnia ok. godz. 16.55 w Mącznikach kierujący motocyklem honda na prostym odcinku drogi, jadąc zbyt szybko, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Feralna Szklarka
    8 grudnia kierujący fiatem seicento, jadąc drogą w Szklarce Myśl., zbyt późno zauważył nieoświetloną pieszą prowadzącą rower i by uniknąć jej potrącenia, odbił gwałtownie w prawo, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Lekkomyślną pieszą ukarano mandatem karnym. 12 grudnia, również w Szklarce, kierująca renault clio wpadła w poślizg i wjechała do rowu. Kobieta była trzeźwa. Nie odniosła żadnych obrażeń. Tego samego dnia kierująca fiatem cinquecento na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Osób rannych nie było, kierującą ukarano mandatem karnym.

Kolizja w Siekierzynie
    9 grudnia w Siekierzynie kierujący fordem uderzył przodem pojazdu w drzewo. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Skradziono 10 butli
    10 grudnia w Rogaszycach nieznany sprawca skradł z metalowego stojaka 10 butli z gazem propan - butan. Straty ok. 1380zł.

Kradli żeliwne kratki
    W bliżej nieustalonym okresie pomiędzy kwietniem a 10 grudnia br. nieznani sprawcy skradli 22 szt. żeliwnych kratek ściekowych na terenie Ostrzeszowa. Straty ok. 11.000zł na szkodę Urzędu Miasta i Gminy.

Uderzył w lampę oświetleniową
    12 grudnia w Niedźwiedziu kierujący fordem mondeo, wyjeżdżając ze stacji paliw, uderzył w lampę oświetleniową, uszkodził ją i odjechał z miejsca zdarzenia. Ustalono kierującego samochodem, który był trzeźwy.

Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu
    12 grudnia w Racławicach kierujący oplem kadettem 21-letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi potrącił jadącego w tym samym kierunku 41-letniego rowerzystę. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierowca samochodu był trzeźwy. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Uszkodził opłotowanie
    Pomiędzy 20 listopada a 12 grudnia na działkach ogrodowych w Ostrzeszowie nieznany sprawca uszkodził opłotowanie altanki wartości 250zł.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
7.12.Doruchów, ok. godz. 22.45. Rowerzysta - pobrano krew do badań
7.12. Ostrzeszów, nietrzeźwy rowerzysta, 1,01 miligrama/l
10.12. Ostrzeszów, ul. Kościuszki, 25-letni rowerzysta - 0,81 miligrama/l
10.12.Ostrzeszów, al. Wolności. 19-letni kierowca fiata regaty - 0,65 miligrama/l

A.G.


1994 - 2007 © Borkow

/stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">