Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 05


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Udane półrocze, czyli z życia Szkoły Podstawowej w Przytocznicy

    Pierwsze półrocze nauki w roku szkolnym 2004/2005 za nami. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytocznicy pracowicie spędzili czas w mijającym semestrze. Uczyli się na lekcjach, podczas zabawy oraz w czasie pracy na rzecz szkoły i środowiska.


    Zaraz po wakacjach uczestniczyli w sprzątaniu wyremontowanej latem biblioteki szkolnej. Dziś cieszą się, że w godnych warunkach mogą wypożyczać książki, czytać je w czytelni i bawić się w czasie zajęć kółek - teatralnego i plastycznego czy na tzw. "świetlicy".
    W październiku uczniowie i Rada Rodziców uczciła Dzień Nauczyciela.. Podczas dobrej zabawy włączono do starszej grupy wiekowej "koty", czyli klasę czwartą.
    Pod koniec roku uczniowie uczestniczyli w konkursach - plastycznych i recytatorskim, zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci w Ostrzeszowie i Muzeum w Ostrzeszowie. Najlepsi zdobyli wyróżnienia, a nawet laury zwycięzcy, przynosząc zaszczyt szkole, rodzicom i gminie Doruchów. Przed Świętami, pod egidą Samorządu Uczniowskiego zorganizowano Gwiazdkę dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Symbolicznie dzielono się opłatkiem wigilijnym. Dzieci przedstawiły jasełka oraz śpiewały kolędy w różnych językach. Odwiedził je Święty Mikołaj z upominkami.
    Już tradycyjnie w styczniu dzieci kolędowały. Odwiedziły mieszkańców Przytocznicy i Godziętów. Zebrane podczas jasełek datki przekazały na zakup nowych książek i sprzętu do biblioteki szkolnej.
    Szkoła przygotowała też uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 27 stycznia 2005 roku.

L. Piasecki


1994 - 2007 © Borkow

zeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">