Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 05


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Przedszkolaki babciom i dziadkom

    Dwa tygodnie temu swoje święto obchodziły wszystkie babcie oraz wszyscy dziadkowie. Każdy starał się więc udowodnić, jak ważne są to dla niego osoby. Najsympatyczniej wypadało to jak zwykle w przypadku najmłodszych przedstawicieli społeczności wnuków i wnuczek.


    W środę 19 stycznia specjalnie z myślą o babciach i dziadkach program artystyczny przygotowali podopieczni Przedszkola Sióstr Salezjanek w Grabowie n. Prosną. 3, 4 i 5-latki śpiewem, tańcem i wierszykami dziękowały za dobroć, wyrozumiałość i poświęcany czas, którego tak często brakuje rodzicom. W przedstawieniu odbywającym się w Domu Strażaka znalazły się m.in. nawiązania do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
    O swoich babciach i dziadkach nie zapomniały także przedszkolaczki w Ostrzeszowie. Dzień później tj. 20 stycznia okolicznościowa uroczystość miała miejsce w Przedszkolu nr 5. Impreza składała się tam z dwóch części. Na pierwszą złożyły się wiersze i piosenki o tych, bez których dzieciństwo każdego z nas byłoby bez wątpienia mniej beztroskie. W finale zaproszeni seniorzy obdarowani zostali przez swoje wnuczęta symbolicznymi serduszkami. Podobnie jak w Grabowie, tak i tutaj postanowiono podtrzymać atmosferę minionej Gwiazdki, poprzez wystawienie jasełek będących atrakcją drugiej części spotkania.


    Obie imprezy przyniosły ich adresatom zarówno wiele uśmiechu, jak i chwile wzruszenia. Wyraźnie widać było zaangażowanie małych wykonawców, aby efekt był jak najlepszy, co jest wyraźnym potwierdzeniem, że babcia i dziadek pełnią w ich życiu szczególną rolę.

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

zowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">