Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 05


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Dachował
    24 stycznia w Ligocie kierujący seatem cordobą nie zachował ostrożności na śliskiej nawierzchni jezdni i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku poślizgu auto przewróciło się na dach. Kierowcę, który na szczęście nie odniósł obrażeń, ukarano mandatem karnym.

Uwaga na komórki
    W nocy z 21 na 22 stycznia podczas uroczystości odbywającej się w jednym z ostrzeszowskich lokali nieznany sprawca dokonał kradzieży telefonów komórkowych: sony ericsson o wartości 200 zł i motorola wartości 500 zł.

Złodziej elektryk?
    W okresie od 15 do 17 stycznia w Ostrzeszowie nieznany sprawca włamał się do budynku należącego do jednej z miejscowych firm, skąd ukradł rozdzielniki do klimatyzacji oraz 70 mb przewodu elektrycznego wartości ok. 3 tys. zł.

Złodziej cyklista?
    24 stycznia w miejscowości Klon doszło do kradzieży z włamaniem. Z jednego z tamtejszych garaży zniknął rower oraz konwie do mleka. Łączna wartość strat to ok. 1.200 zł.

Kolizja na łuku
    24 stycznia w Kobylej Górze na łuku drogi miała miejsce kolizja z udziałem daewoo lanosa i opla corsy. Rannych nie było.

Beemka w rowie
    25 stycznia w Kobylej Górze kierująca samochodem marki BMW jadąca w stronę Ostrzeszowa, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych; pojazd wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach sprawczyni zdarzenia i wypisanym jej mandacie karnym.

Samochody na drzewach
    25 stycznia w Torzeńcu kierujący peugeotem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Przyczyna zdarzenia to oczywiście nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni jezdni. Bez mandatu więc się nie obyło. Następnego podobne zdarzenie przytrafiło się kierowcy volvo w innej miejscowości naszego powiatu.

Zajechał drogę
    25 stycznia w Kotłowie kierujący audi 80, włączając się do ruchu, zajechał drogę bmw. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Zatrzymano poszukiwanego
    26 stycznia funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który na podstawie wyroku sądowego, był poszukiwany przez policję.

Maluchem w kościelny płot
    26 stycznia w Grabowie n. Prosną kierująca fiatem 126p nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków drogowych, wpadła w poślizg i uderzyła w ogrodzenie kościoła. Za nieostrożność została ukarana mandatem.

Uderzyła i uciekła
    26 stycznia w Ostrzeszowie na ul. Leśnej w tył forda escorta uderzyło suzuki, które następnie oddaliło się w nieznanym kierunku. Akcja policji okazała się jednak skuteczna i wkrótce sprawczyni zdarzenia została ustalona i ukarana mandatem.

"Zakrapiane" wagary
    28 stycznia w godzinach dopołudniowych funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wspólnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych dokonali kontroli tutejszych lokali. Chodziło o sprawdzenie, czy przebywają w nich uczniowie, którzy w tym czasie powinni być na lekcjach. Akcja zakończyła się m.in. przyłapaniem czterech nieletnich spożywających alkohol w jednej z restauracji. Jako, że doszło do jawnego złamania prawa, policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Wandal na budowie
    W okresie pomiędzy 23 i 29 stycznia w Ostrzeszowie nieznany sprawca uszkodził żaluzje zamontowane w oknie tarasowym jednego ze znajdujących się w budowie domów. Straty oszacowano na na ok. 200 zł.

Chcieli się ogrzać?
    W okresie od 22 do 29 stycznia nieustaleni sprawcy dokonali włamania do domku letniskowego zlokalizowanego w Czajkowie. Łupem złodziei padły: czajniki, piecyk oraz narzędzie ogrodnicze. Straty wyniosły ok. 1 tys. zł.

Kradli "blachy"
    W dniach 28-29 stycznia z zaparkowanego na ul. Kwiatowej w Ostrzeszowie opla kadetta zniknęły tablice rejestracyjne. W tym samym czasie do bardzo podobnego zdarzenia doszło także na parkingu firmy Drop. Tablic pozbawiony został wówczas daewoo matiz.

Efekt domino
    31 stycznia w Niedźwiedziu, w rejonie stacji paliw, kierujący samochodem marki Scania nie zachował wystarczającego odstępu od poprzedzających go pojazdów i na śliskiej jezdni najechał na tył renault traffic, który następnie uderzył w lublina. Kierowcę ciężarówki ukarano mandatem.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
26 stycznia, 38-letni rowerzysta, 0,90 miligrama/l
27 stycznia, Godziętowy, 20-letni kierujący fiatem 126p, 0,27 miligrama/l
30 stycznia, Mąkoszyce, 40-letni kierujący motorowerem simson, 0,86 miligrama/l

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow