Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 16


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Bartek i Harry

    Widoczny na fotografii młody człowiek to Bartek Ciborowski, uczeń kl. IIIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie oraz podopieczny świetlicy socjoterapeutycznej na ul. Pocztowej. Dlaczego o nim piszemy? Otóż dlatego, że jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, już za kilka lub kilkanaście lat dołączy do grona najbardziej znanych polskich pisarzy!


    Choć na razie osobiście zapoznał się tylko z jedną częścią przygód Harry'ego Pottera, to już stał się wielkim miłośnikiem jego przygód. W pewnym momencie uznał jednak, że samo czytanie to nieco za mało i postanowił zacząć tworzyć własne historyjki z ulubionym bohaterem w roli głównej. W ten sposób na przestrzeni dosłownie kilku tygodni, począwszy od lutego, powstało pięć książeczek: "Harry Potter i złoty znicz", "Harry Potter i Nimbus 2000", "Harry Potter i tajemnice Hogwartu", "Harry Potter i bijąca wierzba" oraz "Harry Potter i klub pojedynków". W przygotowaniu jest już zresztą kolejna pozycja z tego cyklu. Nosi ona roboczy tytuł "Harry Potter i pojedynek o północy". Bartek nie tylko wymyślił treść tych historyjek, ale też przygotował ich szatę graficzną, począwszy od ilustracji, na okładkach skończywszy. Mały pisarz ma zamiar pisać tak długo, jak starczy mu pomysłów. A tych raczej mu nie brakuje. Jego pisarską pasję podziela także dwóch kolegów ze szkoły, bracia bliźniacy Bartek i Tomek Guzendowie, ale ich dotychczasowy dorobek jest znacznie skromniejszy.
    Największym marzeniem B. Ciborowskiego jest bycie pisarzem również w dorosłym życiu. Trzymamy kciuki, ponieważ w dzisiejszych czasach, kiedy młodych ludzi interesują z reguły zupełnie inne rzeczy, taka pasja jest czymś godnym pielęgnowania.

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

wski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">