Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 21


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

"Sobieradzik" w Mikstacie

    Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Mikstacie spotkali się uczniowie klas trzecich z powiatu ostrzeszowskiego na zmaganiach konkursowych III Powiatowego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Szkolnych "Sobieradzik".


    Do tegorocznego konkursu przystąpiły wszystkie gminy naszego powiatu. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: SP w Bobrownikach (op. E. Jędrzejewska), SP w Grabowie (op. A. Trynkiel) - rep. m. i gm. Grabów; SP w Kraszewicach (opiekun E. Wyrembelska) - rep. gm. Kraszewice; SP nr 3 w Ostrzeszowie (op. A. Hałas) - rep. m. i gm. Ostrzeszów; SP w Parzynowie (op. M. Jędrzejewska) - rep. gm. Kobyla Góra (drużyna nie dojechała na konkurs); SP w Przytocznicy (op. D. Dukiewicz) - rep. gm. Doruchów; SP w Salamonach (op. J. Krzywaźnia) - rep. gm. Czajków; SP w Biskupicach Zab. (op. J. Grzesiak), SP w Kaliszkowicach Ołob. (op. A. Kamińska) - reprezentujące m. i gm. Mikstat.
    Konkurs odbył się 6 maja 2005r. w SP w Mikstacie. Jego otwarcia dokonał burmistrz miasta i gminy Mikstat B. Małecki, dyr. szkoły J. Więckowski i wizytator I. Powaga. W trakcie konkursu przybył również starosta L. Janicki, który życzył dzieciom wspaniałej zabawy i sukcesów w zmaganiach konkursowych.
    Zadania konkursowe dotyczyły odczytywania zaszyfrowanych wyrazów, znajomości polskich przysłów, znajomości wielkich ludzi i ich osiągnięć, a także piosenek z filmów dla dzieci. Uczestnicy musieli również wykazać się dobrą znajomością tabliczki mnożenia, pomysłowością plastyczną i sprawnością fizyczną. Za najciekawszą uznano konkurencję, w której uczestnicy mieli zaprojektować i wykonać z materiałów papierniczych "strój na wizytę u cioci", a następnie go zareklamować.
    "Sobieradzik" to konkurs, w którym dzieci mogą wykazać się wiedzą ogólną, inwencją twórczą, sprawnością fizyczną, muzykalnością, lecz przede wszystkim wspaniale się bawić. "Jednych łączą myśli, drugich łączą słowa, a nas połączyła wspaniała zabawa i wspaniała atmosfera", "Dziękujemy za wspaniałą zabawę" - tak dziękowali na zakończenie konkursu uczestnicy.


    W konkursie nie było przegranych, gdyż wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. I chociaż nie było to łatwe, gdyż drużyny były wspaniale przygotowane, jury ogłosiło zwycięzców. Zostali nimi:
    I miejsce: M. Fabisz, O. Skoczylas, A. Wawrzyniak - SP Biskupice Zab.;
    II miejsce: P. Cegiełka, J. Skrobańska, M. Wronka - SP Przytocznica;
    III miejsce: G. Łuszczak, M. Pluta, K. Ponitka - SP nr 3 Ostrzeszów.
    Wszystkie drużyny uczestniczące w konkursie otrzymały cenne nagrody.
    Organizatorki konkursu: B. Ilska, M. Szczepaniak i J. Sztukowska, serdecznie dziękują sponsorom: Starostwu Powiatowemu, Burmistrzowi M i G Mikstat, Dyrektorowi SP w Mikstacie, BS w Oleśnicy o. Mikstat, Firmie AMI p. Aksamskich, WSiP, SGB w Lututowie o. Mikstat za pomoc w organizacji konkursu, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

    Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszej strony: www.sobieradzik.republika.pl.

M.Sz.


1994 - 2007 © Borkow

asostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">