Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 21


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Czy wiesz że...

    W ZS nr1 - popularnym ,,trociniaku" w Ostrzeszowie czekają wolne miejsca na Ciebie. W szkole tej nie tylko uczą, jak znaleźć się na rynku pracy po ukończeniu szkoły. Technicy drzewni i budowlani są wysyłani na praktyki zawodowe do takich krajów, jak Niemcy, Czechy, Węgry, by poznawać nowe technologie, urządzenia, nowe metody pracy. Często są to pierwsze wyjazdy z rodzinnego domu, gdzie przez cztery tygodnie poznaje się słabości swoje oraz kolegów z klasy podczas wspólnej pracy i czynnego odpoczynku.
    W chwili obecnej dwie grupy są na praktyce w Niemczech w Unna oraz Herrieden, trzecia grupa jest na praktyce w Ridanach, a mieszka w Pradze, gdzie poznają w wolnych chwilach Pragę i jej zabytki.
    Technik budowlany i drzewny to zawody, które dają w przyszłości 90% zatrudnienie. Doświadczenia i środki zdobyte podczas praktyk pozwalają często obrać kierunek przyszłych studiów, by być w przyszłości tym, który będzie kierował ludźmi, organizował pracę dla tych, co mają kłopot w obecnej chwili z zatrudnieniem. Są to zawody, które wymagają zdyscyplinowania, ciągłego poznawania nowych technologii i własnego rozwoju. Czekamy na Ciebie.

M. Pleciak


1994 - 2007 © Borkow

ski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">