Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 21


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Za dużo brawury


    21 maja w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i al. Wojska Polskiego, kierujący motocyklem honda zjechał z pasa drogi przeznaczonego do jazdy na wprost, na pas przeznaczony do jazdy w lewo, wymijając stojące tam pojazdy. Następnie, ponownie obierając kierunek jazdy na wprost doprowadził do czołowego zderzenia z fordem escortem, którego kierowca zamierzał skręcić w lewo. Motocyklista został przewieziony do szpitala. Pobrano od niego próbkę krwi w celu przeprowadzenie badania na zawartość alkoholu.

Podwójne zderzenie    17 maja w Mąkoszycach kierujący renault megane, wyprzedzając na skrzyżowaniu najpierw uderzył w wyjeżdżającego z lewej strony z drogi podporządkowanej seata, a następnie w prawy bok wyprzedzanego przez siebie jelcza. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Złodziej drwal?
    14 maja w Siedlikowie nieustalony dotąd sprawca dokonał kradzieży piły spalinowej marki Stihl, nieostrożnie pozostawionej przez właściciela za stodołą. Wartość strat oszacowano na 2 tys. zł.

Kradzież w dyskotece
    15 maja na terenie dyskoteki w Kobylej Górze doszło do kradzieży telefonu komórkowego marki Nokia 3100.

Samochodowy wandal
    W nocy z 16 na 17 maja w Ostrzeszowie na ul. Grunwaldzkiej nieznany sprawca uszkodził zamek od drzwi oraz stacyjkę w zaparkowanym tam samochodzie volkswagen golf.

Scanią w malucha, maluchem w lublina
    17 maja w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Sprawcą był kierowca scanii, który nie wyhamował przed zatrzymującym się na żółtym świetle fiatem 126p. W efekcie, staranowany maluch uderzył w tył stojącego przed nim lublina.

Ukradł listwę
    17 maja w Ostrzeszowie przy al. Wolności nieznany sprawca dokonał kradzieży listwy drzwiowej z samochodu marki Renault. Wartość strat wyniosła 200 zł.

Włamanie do malucha
    17 maja w Ostrzeszowie na placu Borek doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu fiat 126p. Łupem złodzieja padł panel radiodtwarzacza marki Pioneer wartości 100 zł.

Wirtualne oszustwo
    19 maja KPP w Ostrzeszowie została poinformowana o oszustwie mającym miejsce 3 dni wcześniej. Zgłaszający, mieszkaniec naszego powiatu, postanowił nabyć zaoferowany na aukcji internetowej allegro telefon komórkowy siemens CX65 wartości ponad 400 zł. Mimo wpłacenia powyższej kwoty, nie doczekał się jednak przesyłki.

Wyciął i ukradł
    W okresie od 5 kwietnia do 12 maja w Czajkowie nieznany sprawca dopuścił się wyrębu i kradzieży 14 sztuk drzew sosny o łącznej wartości 1.000 zł.

Chciał sobie popstrykać?
    20 maja w jednym ze sklepów na terenie Ostrzeszowa nieustalony dotąd sprawca ukradł wprost z regału cyfrowy aparat fotograficzny marki Sony wartości 1.000 zł.

Fabia kontra dzik
    20 maja na trasie Bukownica-Grabów miało miejsce zderzenie skody fabii z dzikiem. Zwierzę zginęło na miejscu. Nie obyło się też bez uszkodzeń pojazdu.

Złodziej w szatni
    21 maja w Ostrzeszowie w szatni jednego z zakładów pracy doszło do włamania do szafki, z której zniknęła gotówka oraz buty i telefon komórkowy nokia 3410, łączna strata 470 zł.

Zapomniał zapłacić?
    22 maja w Ostrzeszowie na jednej ze stacji paliwowych miała miejsce zuchwała kradzież. Poruszający się renault clio sprawca zatankował za ok. 80 zł, a następnie jak gdyby nigdy nic odjechał nie regulując należności. To nie pierwszy taki przypadek. Wypada zastanowić się, co w tym czasie robili pracownicy tejże stacji.

Odciął przewody i prąd
    W okresie od 20 do 22 maja w Rogaszycach nieznany sprawca ukradł przewody napowietrznej linii energetycznej doprowadzającej prąd do posesji.

O krok od tragedii
    23 maja na przejeździe kolejowym w Niedźwiedziu nietrzeźwy (0,98 miligrama/litr) motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę młodzieży szkolnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
19.05. Ostrzeszów, ul. Kolejowa, kierowca audi, 0,58 miligrama/litr

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

src="../stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">