Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 47


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

17 Mistrzostwa Polski w Kickboxingu: BILI SIĘ NIE NA ŻARTY


    Mistrzowski kickboxing i mistrzostwo za organizację. Tak najkrócej można by scharakteryzować imprezę, jakiej w Kobylej Górze jeszcze nie było. Przez dwa dni - 11 i 12 listopada - w pięknie przygotowanej hali, 85 zawodników stoczyło walkę o tytuł mistrza Polski w kickboxingu w fullcontact. Najlepsi wyłonieni poprzez eliminacje stanęli na ringu w sobotnie popołudnie. Zanim rozpoczęły się walki finałowe, muzycznym akcentem przywitała licznie zebraną publiczność Powiatowa Orkiestra Dęta. Chwilę później serdeczne słowa skierował do zebranych gospodarz imprezy, wójt Kobylej Góry - Jerzy Przygoda. On też w towarzystwie starosty L. Janickiego i posła A. Grzyba wręczył puchary utalentowanym kickbokserom z klubu ZPM "Poprawa" - Kamilowi Wawrzyniakowi i Radosławowi Radomskiemu, którzy niedawno stanęli na podium MP juniorów, a może niebawem będą walczyć o mistrzowski pas wśród seniorów.


    Jeszcze tylko efektowna prezentacja wszystkich finalistów i rozpoczęły się kilkugodzinne emocje. Przewidziano 18 walk, zgodnie z regulaminem każda zaplanowana na trzy 3-minutowe rundy. W ruch poszły nogi i pięści. Ambicji zawodnikom nie brakowało, z umiejętnościami bywało różnie, choć większość walk stała na wysokim poziomie, a kickbokserzy bili się nie na żarty. Szczególną zaciętością odznaczały się panie. Wielką klasę pokazała Karolina Łukasik - mistrzyni Europy i świata oraz powracająca po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją Monika Florek. Wśród mężczyzn aż pięć walk zakończyło się przed czasem. Z zaciekawieniem oczekiwaliśmy pojedynku w kat. 71 kg, wszak to waga naszego mistrza - Mariusza Ziętka. Już przed mistrzostwami było wiadomo, że nie będziemy mieli okazji oglądać tego zawodnika. Kontuzja, jakiej doznał w obronie tytułu mistrza świata, uniemożliwiła mu start w tej imprezie, a niebawem ME na Węgrzech. Na szczęście walczący w tej kategorii Jakub Kopański pokazał mistrzowską klasę. Zaimponował zwłaszcza techniką i spokojem w ringu. Ostatnim pojedynkiem wieczoru była walka powyżej 91 kg. Łączna waga obu kickbokserów wyniosła 212 kg, a każde celne uderzenie robiło wrażenie, a i trzask niósł się echem po sali. Jak na mistrzostwa przystało, po każdej walce przy dźwiękach fanfar następowało wręczenie medali. Chwile oczekiwania na kolejną walkę wypełniał rozmową prowadzący imprezę Sławek Janelt, dający możliwość trenerowi Jerzemu Radomskiemu w ciekawy sposób objaśnić tajniki kickboxingu. Warto nadmienić, iż w Polsce istnieje 95 klubów, w których trenuje się kickboxing. Nie ma ligi, a zawodnicy walczą w turniejach mistrzowskich oraz podczas gali. Nasz kraj jest jednym z potentatów w tej dyscyplinie sportu. Taka sytuacja cieszy, zwłaszcza że i nasz powiat, głównie za sprawą Mariusza Ziętka, ma w tym swój udział. Otwarcie trzeba powiedzieć, że nie byłoby mistrzostw w Kobylej Górze, gdyby nie determinacja Starostwa Powiatowego, gminy Kobyla Góra, posła Andrzeja Grzyba, a nade wszystko firmy ZPM "Poprawa" - głównego sponsora imprezy. To także dzięki nim 17. Mistrzostwa Polski w Kickboxingu miały naprawdę mistrzowski wymiar. Potwierdzali to uczestniczący w imprezie kibice, honorowi goście, a przede wszystkim sami zawodnicy. Mistrzostwa stanowiły znaczący krok ku popularyzacji tej dyscypliny sportu w naszym regionie, a jednocześnie udowodniły, że nawet w tak małej miejscowości jak Kobyla Góra można zrobić coś wielkiego.


Tytuły mistrzowskie zdobyli:

Kobiety
    kat. 52 kg - Agata Karcz (Kick-Sport Kraków)
    kat. 56 kg - Natalia Grabowska (Fighter Wrocław)
    kat. 60 kg - Monika Florek (Krak-Sport Kraków)
    kat. 65 kg - Cecylia Pudlicka (Polonia Leszno)
    kat. 70 kg - Karolina Łukasik (KS Piaseczno)
    kat. +75 kg - Paulina Bieć (Fighter Wrocław)Mężczyźni
    kat. 51 kg - Wojciech Peryt (Kick-Sport Radom)
    kat. 54 kg - Tomasz Makowski (Gwardia Zielona Góra)
    kat. 57 kg - Damian Ławniczak (AZS AWF Poznań)
    kat. 60 kg - Maurycy Gojko (Fux Zabrze)
    kat. 63,5 kg - Tomasz Mróz (Kickbokser Nowy Sącz)
    kat. 67 kg - Tomasz Pietraszewski (Black Dragon Andrychów)
    kat. 71 kg - Jakub Kopański (Gladiator Siedlce)
    kat. 75 kg - Michał Jabłoński (KS Piaseczno)
    kat. 81 kg - Bogumił Połoński (Gwardia Zielona Góra)
    kat. 86 kg - Piotr Walczak (AZS AWF Poznań)
    kat. 91 kg - Albert Statkiewicz (Olimp Legnica)
    kat. +91 kg - Jacek Puchacz (Politechnika Lubelska)

Włodzimierz Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

in/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">