Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 47


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Brydżowy tydzień

    Spadła temperatura, a z nią niestety frekwencja na turniejach. Żyłem w przekonaniu, że na zimę to niedźwiedzie chodzą spać, a ptactwo odlatuje w cieplejsze regiony - świat okazał się bardziej skomplikowany. Po serii telefonów zwołujących na turniej i odpowiedziach: jestem w Meksyku, Peru, Boliwii, Paryżu - horyzonty mi się poszerzyły... - Takie wyjazdy to niezły sposób zaoszczędzenia na opale, jednakże "karty" cierpią! Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło: niezbędne minimum do przeprowadzenia turnieju to udział 6 par - w miniony czwartek turniej uratowała para uczniów Brydżowej Szkółki. Łukasz Dziwiński i Bartosz Szubert zagrali 30 rozdań i osiągnęli niezły wynik 44%. Gratuluję udanego debiutu!
    "Mojego" w czwartkowym turnieju tyle, że rozpracowałem schemat komputerowego liczenia turnieju na trzech stołach (ręcznie z wykorzystaniem tabeli zwiększającej miarodajność wyników liczenie trwałoby cały dzień) - oto co z drukarki wyszło:

    1. Adam Duchnik Jelonki Ostrzeszów 56.33 %
     Dariusz Pannek Progress II Ostrzeszów
    2. Bożena Kusiak NZ 52.33 %
     Bożena Lipińska NZ
    3. Mirosław Powązka Progress II Ostrzeszów 51.58 %
     Jarosław Dłubak NZ

    Lepiej z frekwencją jest na wtorkowych turniejach kaliskich - jak na ironię, bo z powodu remontu w KTW gramy w mniejszej sali... Ubiegłotygodniowy turniej w Kaliszu był 10. w bieżącym sezonie. Prowadzona jest klasyfikacja długofalowa, w której nagrodami są puchary fundowane przez TZBS. Brydżyści walczą w trzech kategoriach, a że regularnie odwiedzamy gród nad Prosną (chciałoby się vice versa powiedzieć...), podaję wyniki:

    Zawodnicy o współczynnikach 0-1,0 (klasyfikacja obejmuje 21 graczy):
    1. Maciej Pilecki 0,5WK - Jelonki Ostrzeszów
    2. Arkadiusz Dąbrowski 1,0WK - Platan Pleszew
    3. Zbigniew Cholajda 1,0WK - Kaliniec Kalisz

    Zawodnicy o współczynnikach 1,5-2,5 (klasyfikacja obejmuje 13 graczy):
    1. Tomasz Freitag 2,5WK - Bez Nazwy Kalisz
    2. Marek Konwiński 1,5WK - Bez Nazwy Kalisz
    3. Piotr Kobyłka 2,5WK - Bez Nazwy Kalisz

    Wszyscy zawodnicy - kategoria "open" (klasyfikacja obejmuje 53 graczy):
    1. Jan Kuczera 4,0WK - Progress I Ostrzeszów
    2. Tomasz Freitag 2,5WK - Bez Nazwy Kalisz
    3. Dominik Filipowicz 7,0WK - GKS BOT Bełchatów

    W ubiegłym tygodniu grano ponadto turniej z cyklu Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W Astrze spotkało się 9 par, a wyniki ostrzeszowskiego kotła są następujące:
    1. Zbigniew Sabała Progress I Ostrzeszów 55.56 %
     Artur Wójcik Progress I Ostrzeszów
    2. Tomasz Freitag Bez Nazwy Kalisz 52.53 %
     Janusz Kościelny Progress I Ostrzeszów
    3. Zenon Kaczmarek Bez Nazwy Kalisz 51.01 %
     Jan Kuczera Progress I Ostrzeszów

    Pełne wyniki wszystkich wymienionych imprez wraz z historiami par dostępne są na stronie http://jelonki.no-ip.info Z kolei rozkłady z KMP wraz z komentarzami (ciekawy materiał dydaktyczny) można obejrzeć pod adresem http://www.pzbs.pl/ (zakładka KMP).
    Kończąc, zapraszam do udziału w kolejnym turnieju w ostrzeszowskiej Astrze, w czwartek o godz. 17.30. Namawiam do przyjścia wszystkich grywających w brydża - przy większej ilości par gra jest ciekawsza, a wyniki mniej losowe, o co wszak w brydżu porównawczym chodzi.

(MP)


1994 - 2007 © Borkow

/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">