Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 48


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Promocja regionu przez uczniów ZS nr1

    W dniu 9 listopada 2005r. odbyło się w Gołuchowie podsumowanie II etapu konkursu p. senator Genowefy Ferenc, związanego z promocją własnej miejscowości bądź gminy. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować materiał w formie albumu, opowiadania lub animacji komputerowych zachęcających rówieśników z innych krajów UE do odwiedzenia danego regionu.


    Uczniowie klasy II Technikum Żywnościowego ZS nr1 w Ostrzeszowie: Artur Pędziwiatr i Michał Sznajder w kategorii uczniów szkół średnich zostali wyróżnieni nagrodami. Prezentowane przez nich prace oryginalne zarówno w formie, jak i w treści promowały region ostrzeszowski jako miejsce o interesującej genezie geomorfologicznej, bogatej historii, ciekawych i niepowtarzalnych zakątkach, które godne są zwiedzania. Opracowania wzbogacone amatorskimi fotografiami, analizą porównawczą danych statystycznych oraz niepublikowanymi dotąd tekstami źródłowymi i rękopisami znalazły uznanie jury. Warto dodać, że na 141 prac biorących udział w konkursie tylko cztery na cały region byłego województwa kaliskiego dotyczyły miejsc w powiecie ostrzeszowskim.
    Uroczystość wręczenia nagród przez panią senator odbyła się w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, gdzie wszyscy zwiedzający mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Opiekun Ewa Przybył


1994 - 2007 © Borkow

wski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">