Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 48


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Sukces "Jelonków"

    Udany okazał się wyjazd najmłodszych ostrzeszowskich brydżystów do Poznania - 20 listopada, w Gimnazjum Dwujęzycznym im. Dąbrówki rozgrywano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Brydżu Sportowym. W turnieju drużynowym zwyciężył team w składzie: Simona Wesołowska, Joanna Napierała (obie z "Dąbrówki"), Piotr Nijakowski, Patryk Pilecki ("Jelonki" Ostrzeszów). Ostrzeszowska para młodzików w ubiegłym roku również w Poznaniu odniosła sukces - wygrali wtedy turniej par. Piotr jeszcze przez dwa lata może grać w najniższej kategorii wiekowej, natomiast dla Patryka kolejne trofeum stanowi zwieńczenie występów w "młodzikach" (skończył 15 lat) - zamykając pierwszy etap brydżowej "kariery". Ma on jednak szansę na dalszy rozwój, gdyż już teraz został powołany do Kadry Województwa Wielkopolskiego Juniorów (16-18 lat). Poza Patrykiem w skład czteroosobowej reprezentacji weszli: Paweł Jassem, Jakub Smolak i Piotr Tuczyński - wszyscy z Poznania.


Na zdjęciu z pucharami: od lewej: Jan Sibilski, Simona Wesołowska, Elżbieta Stryjakowska (dyrektor szkoły), Piotrek Nijakowski, Jan Grygier (wiceprezes WZBS), Joanna Napierała i Patryk Pilecki

    Prócz wspomnianej sztandarowej pary, w poznańskich zawodach zagrała także dwójka uczniów ostrzeszowskiej brydżowej szkółki: Małgorzata Kusiak i Tomek Jankowski - debiut mogą uznać za udany, gdyż w turnieju par uplasowali się tuż za bardziej doświadczonymi. - Patrykiem i Piotrkiem. Słowa uznania należą się organizatorom imprezy - turnieje przebiegały sprawnie i bez opóźnień, zadbali też o nagrody i upominki dla wszystkich uczestników.
    Wybór miejsca rozgrywek nie był przypadkowy - w "Dąbrówce" (za sprawą pasji nauczyciela fizyki, Jana Sibilskiego) działa bardzo liczna sekcja brydżowa: w sześciu drużynach (najlepsza w 3 lidze) gra łącznie 51 zrzeszonych w PZBS brydżystów. W ciągu dwuletniej działalności szkolnego klubu, eskalacja sukcesów członków UKB Dąbrówka, zwieńczona zwycięstwem pary Górska - Kazmucha, w turnieju dziewcząt, na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w bieżącym roku (drugie miejsce w klasyfikacji klubów tamże) - jasno pokazuje, że chcieć to móc! Tych chęci niestety gdzieniegdzie brakuje... - zanim zacząłem pisać o planach tworzenia ligi uczniowskiej obejmującej Poznań, Szamotuły, Ostrzeszów i Konin, zostałem sprowadzony na ziemię: słowo "chęci" w sposób przykry z frekwencją na ostatnim, czwartkowym turnieju mi się skojarzyło - przechodzę więc do informacji, którym docelowo niniejsza rubryka ma służyć.

    W ubiegły czwartek w Astrze grało tylko 6 par (minimum niezbędne do przeprowadzenia turnieju). Jako że nieszczęścia chodzą parami - turniej puściłem "na odwyrtkę" i wyniki policzyć mogłem dopiero w domu - za opóźnienie przepraszam. Oto najlepsi po porównaniu zapisów:
    1. Zdzisława Zabłocka
    Helvetia Wieruszów 57.17 %
    Jacek Śmiatacz
    Jelonki Ostrzeszów
    2. Barbara Boruta
    KBS Kolejarz II Wrocław 52.42 %
    Grzegorz Więcek
    Progress II Ostrzeszów
    3. Katarzyna Szcześniak 52.08 %
    Jan Kuczera
    Progress I Ostrzeszów

    Reszta wyników i historie par jak zwykle w Internecie - http://jelonki.no-ip.info

    Doszły do mnie informacje, iż listopadowy "sezon urlopowy" się skończył, mam więc nadzieję, że na kolejnym turnieju będzie już więcej par. A gramy jak zwykle w Klubie Szkoły Języków Obcych ASTRA, w czwartek, początek turnieju o godzinie 17.30. Zapraszam.

(MP)


1994 - 2007 © Borkow

i-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">