Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 48


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Uwaga na rowery
    W nocy z 17 na 18 listopada w Siedlikowie nieustalony dotąd sprawca z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego ukradł 2 rowery o wartości 200 zł.

    Przy okazji tego zdarzenia Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie prosi o kontakt osoby, które ok. 4 listopada padły ofiarami kradzieży rowerów w okolicy Polo Marketu w Ostrzeszowie i dotąd nie zgłosiły tego faktu. Numer telefonu 732-42-00.

Wtargnął pod samochód
    21 listopada w Kaliszkowicach Kaliskich kierujący hondą civic potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Toczą się czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Policyjne manewry
    22 listopada funkcjonariusze KPP Ostrzeszów brali udział ćwiczeniach. Punktem wyjścia dla podjętych działań stał się sfingowany napad na kierowcę samochodu. Ostrzeszowscy policjanci ścigali sprawcę poruszającego się skradzionym pojazdem, przeprowadzali blokady i zatrzymania. Akcja zakończyła się w Kępnie.

Nie ustąpił golfem
    23 listopada w Grabowie na ul. Ostrzeszowskiej kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mercedesowi vito. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Złodziej w szpitalu
    23 i 24 listopada na terenie szpitala w Ostrzeszowie miały miejsce dwie kradzieże. Jedna z pacjentek straciła 120, druga zaś 50 zł. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Uciekli wiśniową astrą
    25 listopada w Kobylej Górze nieznani sprawcy włamali się do sklepu monopolowego, skąd zabrali alkohol i papierosy. Trwa ustalanie strat. Wiadomo, że złodzieje poruszali się wiśniowym oplem astrą.

Mandat za nieostrożność
    25 listopada w Grabowie Wójtostwie ford courier najechał na tył jadącego przed nim poloneza. Nieostrożny kierowca ukarany został mandatem.

Kradzież przed bankiem
    25 listopada w Ostrzeszowie doszło do kradzieży ok. 4 tys. zł, które poszkodowany pobrał w jednym z miejscowych banków. Złodziej był bardzo zuchwały. Podszedł do swojej ofiary, kiedy ta wsiadała do samochodu i wyrwał jej trzymaną pod pachą saszetkę z pieniędzmi. Podczas ucieczki sprawca wyjął gotówkę, a saszetkę po prostu wyrzucił. Odjechał białym samochodem osobowym.
    KPP w Ostrzeszowie prosi o pomoc wszystkie osoby mogące udzielić jakichkolwiek informacji na temat zdarzenia.

Wykorzystała naiwność
    25 listopada w Ostrzeszowie doszło do wyłudzenia 20 tys. zł. Sprawczyni pojawiła się u poszkodowanego i przedstawiła jako znajoma jego siostrzeńca. Jak mówiła, pieniądze potrzebne są na leczenie syna wspomnianego siostrzeńca. I ponownie okazało się , jak wielka może być ludzka naiwność.

Ukradł, ale wpadł
    25 listopada w jednym z ostrzeszowskich gimnazjów doszło do kradzieży telefonu komórkowego wartości 300 zł. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę, którym okazał się 13-letni chłopak.

Amator używek
    26 listopada w Ostrzeszowie na ul. Grunwaldzkiej nieznany sprawca wybił szybę w jednym z tamtejszych sklepów, wszedł do środka i ukradł alkohol oraz papierosy o łącznej wartości ponad 320 zł.

Zapobiegł nieszczęściu?
    26 listopada w Szklarce Przygodzickiej doszło do zdarzenia będącego znakomitym przykładem tzw. obywatelskiej postawy. Próbującemu zasiąść za kierownicą swojego seata toledo, nietrzeźwemu (1.03 miligrama/l) 43-letniemu Mieczysławowi B. kluczyki odebrał bowiem inny mężczyzna. Być może dzięki temu udało się uniknąć kolejnej tragedii.

Opel w rowie
    27 listopada w Zmyślonej Ligockiej kierujący oplem kadettem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, na prostym odcinku stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Ukarano go mandatem.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
21.11. Ostrzeszów, ul. Armii Krajowej, kierowca peugeota Jakub K., 0,51 miligrama/l
23.11. Doruchów, kierowca poloneza Leszek M., 0,52 miligrama/l
27.11. Ostrzeszów, ul. Sienkiewicza, rowerzysta Jacek G., 0,28 miligrama/l

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

./stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">