Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 50


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Szkoła to nie cyrk, a jednak...

    Właśnie w konwencji cyrku utrzymane było spotkanie uczniów SP nr2 w Ostrzeszowie z dziećmi 6-letnimi.


    W sobotę 3 grudnia, już po raz kolejny sześciolatki z ostrzeszowskich przedszkoli mogły bliżej poznać Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Dąbrowskiej. Zaproszeni goście wraz z rodzicami i innymi osobami towarzyszącymi przybyli tłumnie do szkoły, gdzie czekała na nich miła niespodzianka. Już przy wejściu ochrona cyrku wręczała dzieciom bilety; w auli witali je kolorowi clowni, którzy wprowadziły je w świat cyrku. A potem, jak na cyrkową arenę przystało, pojawiali się żonglerzy, tresowne lwy i psy na hulajnogach, uparte szczurki, tańczące słonie i niedźwiadki, rozbrykane małpiszony, cyrkowi gimnastycy i baletnice, zaklinacze węży, połykacze noży i magicy, którzy z łatwością wyczarowali z cylindra pięknego, białego króliczka. Ochrona sprawnie usuwała z areny intruzów, a dyrektor cyrku ani na chwilę nie stracił kontroli nad sytucją.


    Uczniom "Dwójki", pod kierunkiem nauczycieli - p. Jolanty Szmatuły i p. Alicji Ratajczyk, udało się stworzyć atmosferę radości, iluzji i magii. Na uwagę zasługują również barwne dekoracje wykonane przez p. Magdalenę Maciejewską, kolorowe stroje, które przygotowali uczniowie, ich rodzice i p. Beata Staszewska oraz muzyka z cyrku rodem (p. Grzegorz Golanowski).
    Po zakończeniu programu przedszkolaki udały się do hali sportowej, by wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Następnie zwiedzały szkołę, oglądały sale lekcyjne, by w końcu odpocząć w "kawiarence" przy herbatce i ciasteczku.


    Na zakończenie cyrkowych popisów każde dziecko wyciągało z magicznego cylindra drobny upominek - na pamiatkę.

Elżbieta Hazubska


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">