Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 50


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Progress w Krotoszynie

    Z pewnym opóźnieniem podaję informację, ale tak wysokiej, drugiej lokaty nie spodziewała się również nagrodzona ostrzeszowska para i wróciliśmy do domu przed ceremonią zakończenia... Po kolei: 4 grudnia, w Krotoszynie rozgrywano I Barbórkowy Turniej Brydża Sportowego. Udział w zmaganiach wzięło w sumie 19 par, w tym spora grupa kalisko-ostrzeszowsko-pleszewska - było to pewnie więcej niż zakładali organizatorzy (pisałem już kiedyś, że Krotoszyn stanowi białą plamę na brydżowej mapie naszego regionu).
    Po ogłoszeniu wyników okazało się, że większość pucharów opuści Krotoszyn - najlepsi po podliczeniu dwóch sesji okazali się:

    1. Jerzy Ignaś - Michał Boczek (para ostrowsko-krotoszyńska)
    2. Marek Więcek - Jan Kuczera (Progress I Ostrzeszów)
    3. Ela Wojciechowska - Andrzej Sienkiewicz (oboje z Gniezna)

    Udział gości z Gniezna nie był przypadkowy - mieszkający tam od 20 lat Marek Wojciechowski pochodzi z Krotoszyna i to on właśnie był inicjatorem imprezy w rodzinnym mieście. Do Krotoszyna przyjechał wraz z żoną i synem - wszyscy są zapalonymi brydżystami i popularyzatorami tej gry. Po zaszczepieniu brydżowego bakcyla rzeszom internautów (Marek jest przedstawicielem na Polskę Bridgebase Online, a jego żona przewodniczy Komisji Internetowej przy ZG PZBS) postanowił powrócić do źródeł... Czy organizowane przez niego imprezy "rozkręcą" krotoszyńskich brydżystów - czas pokaże. Mam nadzieję, że jego upór przyniesie w końcu efekty, a pary krotoszyńskie zaczną odwiedzać okoliczne (w tym ostrzeszowskie) turnieje...
    A brydż w naszym mieście miewa się dobrze - w ostatnim, czwartkowym turnieju udział wzięło 11 par. Po rozegraniu 30 rozdań (11 rund po 3 rozdania, ale z uwagi na nieparzystą liczbę par jednego zestawu się nie grało) i porównaniu zapisów na podium w ubiegłym tygodniu stanęli:

    1. Zenon Kaczmarek Bez Nazwy Kalisz 65.63 %
     Grzegorz Więcek Progress II Ostrzeszów
    2. Natalia Ostrowicz Jelonki Ostrzeszów 55.59 %
     Maciej Pilecki Jelonki Ostrzeszów
    3. Mirosław Powązka Progress II Ostrzeszów 53.13 %
     Krzysztof Konarski NZ
    Reszta wyników i historie par jak zwykle w Internecie - http://jelonki.no-ip.info

    Kolejna para z brydżowej szkółki debiutowała w miniony czwartek: Gosia Kusiak i Remigiusz Kaźmierczak zapowiadają już swój udział w następnym turnieju! Ponadto po raz kolejny dojechała do Astry para z Sycowa - jako prowadzący rozgrywki mam nadzieję, że Zdzisław Prusak i Jerzy Sporny dołączą na stałe do grona regularnie w Ostrzeszowie grających. Im więcej par, tym gra ciekawsza - zapraszam wszystkich brydżystów. - Przypominam: otwarte, bezpłatne turnieje odbywają się co tydzień, w czwartek, w Klubie Szkoły Języków Obcych Astra przy ulicy Kolejowej. Zaczynamy o godz. 17.30.

(MP)


1994 - 2007 © Borkow

asostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">