Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 18


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

RADOWAĆ SIĘ KAŻDĄ CHWILĄ

    Na poświątecznym zebraniu spotkali się w miniony czwartek członkowie ostrzeszowskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. W pierwszej części, odbywającej się w sali sesyjnej, był czas na upominki, podziękowania i kwiaty, w drugiej - w barze "Piknik", przyszła pora na relaks, konkursy i tańce.


Dla uczestników spotkania wystąpili panowie z DPS w Kobylej Górze.

    Wszystkich przywitała serdecznie gospodyni spotkania Stanisława Linczowska. Krótki program artystyczny z odrobiną refleksji i humoru zaprezentował zespół z DPS w Kobylej Górze. Miły akcent stanowiły podziękowania przekazane osobom wspierającym związek, pomagającym na co dzień. Pierwszym z obdarowanych był p. Zdzisław Poprawa, na którego zawsze - jak stwierdziła S. Linczowska - można liczyć. Podczas spotkania również zadeklarował zakup wszystkim chętnym tegorocznej prenumeraty pisma "Encyklopedia prawa", wydawanego przez PZN. Podziękowania otrzymali też - burmistrz S. Wabnic i sekretarz UMiG - W. Piekarczyk. Nawiązując do niedawnych świąt, burmistrz życzył łask zmartwychwstałego Chrystusa, radości życia, zdrowia i sił w przezwyciężaniu problemów, które się przed nami piętrzą. Życzenia złożyła także w imieniu własnym i władz powiatu wicestarosta - Z. Witkowska, zachęcając, aby radować się każdą chwilą. Tej wewnętrznej radości zapewne nie brakuje najstarszym przedstawicielom związku. Ci, którzy ukończyli 80 i więcej lat, z rąk przewodniczącej otrzymali świąteczny upominek. Najgorętszymi brawami nagrodzono 94-letnią p. Martę Dybę. Ponadto w gronie zacnych jubilatów znaleźli się państwo: Franciszka Półrolna, Władysława Gajewska, Ludwik Kołodziej i Mieczysław Sąsiadek. Do grona tego należą również nieobecne na spotkaniu panie: Gertruda Joszt i Helena Dziekan. Ponadto wszystkie uczestniczki tego świątecznego zebrania zostały obdarowane symbolicznym kwiatem. To jeszcze z tytułu Dnia Kobiet, który, jak widać, w związku niewidomych obchodzony jest nie tylko 8 marca.


    Z działalnością PZN zapoznał uczestników spotkania p. Jeziorek. Z kolei obecny na spotkaniu komendant policji G. Bieniek zapewnił o pomocy policjantów, na którą członkowie związku zawsze mogą liczyć.


Kwiaty dla seniorki p. Marty Dyby

    Po zakończeniu bardziej oficjalnej części, świąteczne spotkanie kontynuowano w barze "Piknik". Były konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników, wesołe zabawy i tańce. Nawet słoneczko uśmiechnęło się do uczestników spotkania. Najważniejsza jednak jest pogoda ducha, która pozwala rozpędzić wszystkie kłębiące się nad głową chmury.

K. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

szowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">