Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 18


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Sukces uczniów TECHNIKUM DRZEWNEGO

    Od kilku lat Wydawnictwo INWESTOR z siedzibą w Tczewie, związane z przemysłem drzewnym, organizuje konkurs "Wyczarowane z drewna". Jest to konkurs dla uczniów szkół drzewnych z całego kraju. Od ubiegłego roku biorą w nim udział uczniowie Technikum Drzewnego z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Konkurs polega na tworzeniu ciekawych przedmiotów z drewna, w których produkcji materiał ten zazwyczaj nie jest wykorzystywany. Oceniany jest projekt - pomysł na nietradycyjne wykorzystanie drewna oraz precyzja wykonania zaprojektowanego przedmiotu.


    W bieżącym roku z Zespołu Szkół nr 1 wysłano do Tczewa prace trzech uczniów. 20 kwietnia ogłoszono wyniki konkursu. Najwyżej oceniono pracę ucznia Macieja Króla z klasy III Technikum Drzewnego w Ostrzeszowie, jego "Aktówka" zdobyła pierwsze miejsce i został on zwycięzcą konkursu. Jury wyróżniło też ucznia Łukasza Sikorę, również z klasy III Technikum Drzewnego w Ostrzeszowie, za wykonaną przez niego "Torebkę damską".
    Odbiór nagród miał uroczysty charakter i odbył się na Międzynarodowych Targach Poznańskich DREMA 2006 w dniu 25 kwietnia 2006.
    Na tę uroczystość została zaproszona cała klasa Macieja Króla wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych Anną Formalik i wychowawczynią Renatą Dziekan. Fundatorem wyjazdu był organizator konkursu. Nagrody wręczał prezes zarządu wydawnictwa INWESTOR p. Zbigniew Owsiak oraz redaktor naczelna "Gazety Przemysłu Drzewnego", p. Małgorzata Marianowska.


    Zwycięzca konkursu i wyróżnieni w nagrodę otrzymali elektronarzędzia - pilarkę tarczową oraz zszywacz pneumatyczny. Główną nagrodę przyznano jednak szkole i o jej odbiór poproszono opiekunkę p. Annę Formalik. Nagroda tą był czek wartości 5000 zł na zakup elektronarzędzi do obróbki drewna. Dzięki tej kwocie zostanie wzbogacona baza szkoły, pozwoli to na lepsze przygotowanie uczniów do przyszłej pracy w rozwijającej się branży drzewnej.
    Wyróżnione prace prezentowane były na stoisku wydawnictwa przez cały okres trwania MPT DREMA-2006 w dniach 24 - 27 kwietnia 2006.
    Inspiratorem, doradcą i konsultantem uczniów z Ostrzeszowa była nauczycielka przedmiotów zawodowych p. Anna Formalik, która powiedziała:


    To nieprawda, że uczniowie są pasywni i niechętni do wszelkich prac. Odpowiednio motywowani i zachęcani chętnie podejmują działania. Myślę, że moim uczniom udzielił się mój zapał i entuzjazm.
    Życzymy nauczycielom wszystkich przedmiotów zawodowych takiego zapału, a ich uczniom realizacji wytyczonych zadań i sukcesów w konkursach.
    Zachęcamy gimnazjalistów do podjęcia nauki w Technikum Drzewnym w Zespole Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Powyższy sukces potwierdza, że dzięki własnej pracowitości i pasji oraz profesjonalizmowi pedagogów można osiągnąć największe sukcesy.

a.f.p.s.


1994 - 2007 © Borkow

ostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">