Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 18


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Nowa altanka na nowy sezon

    30 kwietnia koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Doruchowie oficjalnie zainaugurowano kolejny sezon swojej działalności. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, ponieważ w jej trakcie oddana została do użytku drewniana altanka, jaka kilka tygodni temu stanęła nad brzegiem stawu Dąbrówka.


    Pomysł postawienia altanki pojawił się zupełnie spontanicznie w styczniu tego roku. Członkowie doruchowskiego koła PZW wpadli na niego podczas porządkowania terenów okalających staw. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń można było rozpocząć prace. Dzięki pomocy Urzędu Gminy w krótkim czasie udało się pozyskać materiał i przetransportować go na plac budowy. Resztę wzięli już w swoje ręce sami wędkarze. Sporym ułatwieniem był fakt, że nie brakuje wśród nich cenionych rzemieślników, w tym cieśli. Choć roboty prowadzono z reguły popołudniami, to i tak nie trwały one zbyt długo. Wystarczył miesiąc, aby na szczycie dachu altanki można było zamontować emblemat PZW. Przy wejściu zawiśnie z kolei tabliczka w kształcie ryby, na której m.in. zapisano radę dla wszystkich użytkowników "Dbaj jak o swoje".
    -To jest obiekt, który ma swoją wartość i nie chcemy, żeby to zostało zniszczone - wyjaśnia prezes koła Lech Kramarczyk.
    Właściciele altanki planują jeszcze postawienie w jej wnętrzu grilla, co ma szczególne znaczenie w kontekście zbliżającego się lata. Należy się spodziewać, że w okresie urlopowym malowniczo położony obiekt będzie wręcz oblegany przez ludzi spragnionych relaksu na łonie natury.


    Koło PZW w Doruchowie powstało w 1974r. Początkowo liczba jego członków wahała się pomiędzy 50 a 60. Obecnie jest ich dwukrotnie więcej. Są to zarówno mieszkańcy gminy, jak i osoby zameldowane w Ostrzeszowie, Kępnie, Wieruszowie, Wrocławiu, a nawet w Katowicach. Większość stanowią oczywiście panowie, ale obecność trzech przedstawicielek płci pięknej potwierdza, że stopniowo skraca się lista typowo męskich zajęć. Członkowie koła kilkakrotnie w ciągu roku spotykają się nad jednym z użytkowanych przez siebie akwenów, by wystartować w zawodach. Okazjami po temu są: początek i zamknięcie sezonu, a także m.in. Dzień Dziecka i noc świętojańska. Ponadto, co roku odbywa się rywalizacja o Puchar Prezesa - prezesem od dwóch lat jest wspomniany wyżej L. Kramarczyk. Na tym zaszczytnym stanowisku zastąpił on Mariusza Chróścika. Były prezes pozostaje jednak najbardziej utytułowanym członkiem koła, zdobywcą licznych trofeów na prestiżowych zawodach.
    Wędkarze zrzeszeni w doruchowskim kole zgodnie potwierdzają, że wybudowanie altanki to jedno z ich największych osiągnięć. Oby więc służyła im jak najdłużej.

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">