Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 26


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Zawody z "pompą" w Bledzianowie

    Tegoroczne Zawody Sportowo-Pożarnicze gminy Ostrzeszów odbyły się 18 czerwca. Ich organizatorem był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSPRP w Ostrzeszowie, gospodarzem natomiast była OSP z Bledzianowa.


    Słoneczko za chmurami - już wydawałoby się, że z nieba zaraz spadnie deszczyk, kiedy na horyzoncie pojawił się korowód maszerujących drużyn strażackich gminy Ostrzeszów i nie tylko. Nie tylko - bo wśród nich zobaczyć można było również niemiecką Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z zaprzyjaźnionego Stuhr, która także zaprezentowała swoje umiejętności, biorąc udział w zawodach - choć poza konkursem. Mimo początkowych problemów z nagłośnieniem, zawody zostały otwarte przez prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSPRP w Ostrzeszowie - p. Annę Mitmańską. Imprezę poprowadził przewodniczący komisji sędziowskiej, asp. sztab. Zenon Jakubowski. Gdy odczytano regulamin zawodów, zostaliśmy świadkami wręczenia, przyznanych przez zarząd miejsko-gminny OSPRP, odznaczeń dla najlepszych strażaków. Wyróżnienia otrzymali: Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - Grzegorz Spychalski, Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - Wojciech Talaga oraz medale Wzorowy Strażak - Wojciech Błoch, Andrzej Bzyl, Marcin Czajkowski, Jarosław Muszalski, Marcin Talaga.


    Zawody rozpoczęła rywalizacja damskich i męskich drużyn młodzieżowych. Musieli oni zmierzyć się z przygotowanym specjalnie torem przeszkód. Wszyscy dość dobrze i szybko poradzili sobie z konkurencją. Zarówno MDP, jak i jednostki OSP musiały także zmierzyć się ze sztafetą. Jednak wszyscy czekali na kolejną, najbardziej widowiskową konkurencję - tzw. bojówkę, w której woda leje się strumieniami, na szczęście nie z nieba, ale z węży trzymanych przez strażaków. Mają oni za zadanie strącić strumieniem wody cztery pachołki oraz obrócić tarczę znajdującą się na słupku. Niestety, tutaj nie wszystko poszło tak gładko. Już pierwszej drużynie, z niewiadomych przyczyn woda nie trysnęła z węża tak jak powinna, kolejna miała problem z uruchomieniem pompy. Zawiedzeni widzowie niejednokrotnie wyrażali swoją dezaprobatę dla poczynań strażaków okrzykami typu: "Do ogródka kwiatki podlewać, a nie w zawodach brać udział". Na szczęście po tych pierwszych, niefortunnych prezentacjach woda z węży sikała już jak należy. Największy aplauz i pozytywne emocje wzbudził występ oldbojów. Panowie w sile wieku pokazali, że wiele jeszcze potrafią. Swymi umiejętnościami strażackimi zadziwiliby pewnie niejednego młodszego kolegę. Zawody dobiegły końca. Po podliczeniu punktów i porównaniu czasów zostały ogłoszone wyniki. Zwycięskie drużyny odebrały puchary ufundowane przez burmistrza oraz nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów.


    A oto, jak wyglądała tablica wyników po zakończeniu zawodów:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - Dziewczęta
    1.Ostrzeszów.
    2. Zajączki

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - Chłopcy
    1.Ostrzeszów.
    2. Zajączki

Jednostki OSP
    1. Szklarka Myślniewska
    2. Siedlików
    3. Niedźwiedź    Oprócz tego udział w zawodach wzięły jednostki OSP Kochłowy, Marydół, Zajączki, Rogaszyce, Korpysy, Bledzianów, Szklarka Przyg., Ostrzeszów i Myje

Jednostki OSP Oldboje
    1. Zajączki
    2. Ostrzeszów

A. Skolarska


1994 - 2007 © Borkow

/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">