Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 26


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Kobylogórzanie na podium konkursu "Moja Mała Ojczyzna"

    Znakomicie spisali się uczniowie Gimanzjum w Kobylej Górze w konkursie "Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanym wspólnymi siłami Stowarzyszenia "Parafiada" i Pijarskiego Centrum Edukacyjnego Stanisława Konarskiego. Wygrali swoją kategorię wiekową w etapie pierwszym (patrz nr 19. "Cz O") i byli o krok od powtórzenia tego sukcesu w etapie drugim. W końcu jednak znaleźli się w grupie laureatów miejsca numer dwa w Wielkopolsce, które, niestety, nie dawało prawa udziału w wielkim ogólnopolskim finale konkursu. Rozdanie nagród za udział w etapie drugim nastąpiło 12 czerwca w Wierzbnie koło Odolanowa.


    Na uroczystość wybrali się oczywiście wszyscy członkowie kobylogórskiej drużyny: Anna Kubiak, Żaneta Nawrot, Dorota Matyszkiewicz, Izabela Noculak i Kamil Pieprzka, a także ks. Jarosław Kołodziejczyk w roli opiekuna oraz wójt Jerzy Przygoda jako gość specjalny. Zabrakło natomiast Krzysztofa Bondasa, nauczyciela historii, który przygotowywał uczniów do udziału w konkursowych zmaganiach. Każdy z naszych laureatów otrzymał nagrodę książkową i dyplom. Podobne trofeum trafiło też do ich szkoły. Jak zapowiedział wójt Przygoda, tak dobre reprezentowanie gminy w województwie nie będzie także pominięte przez władze lokalne. Na najbliższej sesji Rady Gminy uczestnicy konkursu uhonorowani zostaną listami gratulacyjnymi i być może również upominkami. Ponadto prace konkursowe mają być wykorzystane przy opracowywaniu oficjalnych folderów Kobylej Góry.


    "Moja Mała Ojczyzna" to program, którego głównym celem jest propagowanie wśród młodzieży patriotyzmu i budowanie w niej więzi z krajem ojczystym. Tegoroczna edycja objęła swoim zasięgiem województwa: śląskie, pomorskie, małopolskie, mazowieckie i wielkopolskie. W etapie pierwszym należało stworzyć album o swojej gminie bądź województwie, w drugim zaś prezentację multimedialną na ten sam temat. Szkoły sklasyfikowane najwyżej w etapie drugim kwalifikowały się do finału, w którym do wygrania był udział w 2-tygodniowym wakacyjnym turnusie organizowanym przez Stowarzyszenie "Parafiada". Co prawda reprezentantom Kobylej Góry nie udało się dotrzeć aż tak wysoko, ale i tak ich osiągnięcie zasługuje na wielkie uznanie. Gratulujemy serdecznie! Jesteśmy przekonani, że to jeszcze nie ostatnie ich słowo.

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">