Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 26


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

PODSUMOWANIE STARTU ZESPOŁU "VICTORII" OSTRZESZÓW W ROZGRYWKACH LIGI OKRĘGOWEJ

    Zakończenie rozgrywek piłkarskich i letnia przerwa jest dobrym czasem na podsumowanie i dokonanie analizy tego, co zespół osiągnął i jak się zaprezentował.


    W ubiegłym roku na samym starcie tej drużynie nie wróżono nic dobrego. Zawirowania wokół obsady trenerskiej i sztabu organizacyjnego spowodowały, że zespół wystartował praktycznie nieprzygotowany do rozgrywek. Widać to było po wynikach. Pierwsze efekty szkoleniowe przyszły dopiero po miesiącu. "Victoria" zaczęła odnosić pierwsze sukcesy i przyszedł czas na zwycięstwa. Była to seria sześciu meczów bez porażki.
    Po pierwszej rundzie zespół uplasował się w środku tabeli z 22 punktami i zyskiem 21 bramek, ale tyle samo posiadał straconych. Oprócz tego uzyskał cztery remisy i pięć razy przegrał.
    Sytuacja kadrowa zarówno przed rozgrywkami, jak i w czasie przerwy zimowej nie wyglądała najlepiej. Z zespołu odeszli: Czech, Mrowiński, Krakowski, Jakubiak, no i przede wszystkim bramkarz Śpigiel, który miał duży wpływ na osiągane przez ostrzeszowian wyniki.


    Dzięki jakże bolesnej, a zarazem mądrej decyzji Zarządu Klubu i wycofaniu juniorów starszych z Wielkopolskiej Ligi Juniorów stało się jasne, że większość tych młodych chłopców zasili skład I drużyny.
    Dobrze przepracowany okres przygotowawczy oraz konglomerat rutyny i młodości spowodował, że o " Victorii " na wiosnę było głośno w całym okręgu.
    Zespół miał wiele udanych spotkań, w których pokonał m. in. Centrę Ostrów Wlkp., Rolbud Pleszew, Sokoła Bralin, Barycz Janków Przygodzki.


    Były też gorsze spotkania - z Calisią Kalisz, Iskrą Sieroszewice, Odolanovią.
    Jednakże osiągnięty rezultat pozwala na optymistyczne spojrzenie na następny sezon. Tacy zawodnicy jak: Maciej Stawiński (zdobył łącznie 15 bramek w rundzie wiosennej i został królem strzelców zespołu), Artur Skrobacz, Miłosz Golas, Łukasz Szczepaniak, Bartosz Orzeszyna, powinni w najbliższym czasie decydować o obliczu tego zespołu.
    W rozgrywkach mistrzowskich zespół reprezentowało łącznie 29 zawodników, bramki strzelało 11: Stawiński - 15, Franikowski - 8, Jarczak, Skrobacz - 7, Gawron. D. Szczepaniak, Ł. Szczepaniak - 6, Mrowiński - 3, Dolata - 2, Kozica, Cepa - 1.


    Na pewno udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, bo bez niej trudno o zwycięstwa. Przed sezonem trener z zespołem nie zakładali walki o najwyższe lokaty, ale postawili sobie za cel :
    - pokonanie zespołów, z którymi w rundzie jesiennej nie udało się wygrać lub były to bezsensowne porażki na własnym stadionie (Odolanovia, Iskra, Korona - Pogoń)
    - stworzenie swojego stylu gry, który pozwalałby na osiąganie zwycięstw
    - gra dla kibiców, aby trybuny na stadionie znowu zaczęły się zapełniać tak, jak bywało to kilka lat wstecz


    Myślę, że udało to się zrealizować, ale żeby " Victoria " była znowu wiodącym klubem nie tylko w naszym okręgu, potrzebna jest pomoc ludzi oddanych piłce i deklarujących jeszcze niedawno, że jeśli w " Wikcie " będą grali wychowankowie, to wrócą i pomogą.
    Na razie darczyńców i sponsorów nie widać, choć w drużynie grają zawodnicy tylko z Ostrzeszowa.
    Pojawiło się też pod koniec rundy wiosennej ogromne zagrożenie. Na stadionie zaczęli pojawiać się pseudodziałacze i trenerzy z okolicznych wiosek, którzy nie potrafiąc wychować we własnych zespołach wartościowych zawodników, a wierząc w zasobność swojej kieszeni lub marnotrawiąc czyjeś pieniądze, próbują podkupić kilku zawodników "Victorii" do swoich pseudodrużyn. Takie działania nikomu dobrze nie służą - ani młodym zawodnikom (oni jeszcze muszą uczyć się abecadła piłkarskiego w Ostrzeszowie), ani drużynom tych pseudodziałaczy i trenerów (na zawodnikach sprowadzanych z zewnątrz nikt daleko nie zajdzie, a przy okazji wyda mnóstwo pieniędzy - ale fajnie, jak się wydaje nie swoje i nie trzeba prowadzić systematycznego szkolenia !!!).
Podsumowanie statystyczne
Punkty 55
Mecze rozegrane 30
Mecze wygrane 17 (57 %)
Mecze zremisowane 4 (13 %)
Mecze przegrane 9 (30 %)
Mecze u siebie 15
Wygrane mecze u siebie 10 (67 %)
Zremisowane mecze u siebie 2 (13 %)
Przegrane mecze u siebie 3 (20 %)
Mecze na wyjeździe 15
Wygrane mecze na wyjeździe 7 (47 %)
Zremisowane mecze na wyjeździe 2 (13 %)
Przegrane mecze na wyjeździe 6 (40 %)
Różnica bramek +30 (65 - 35)
Różnica bramek u siebie +26 (40 - 14)
Różnica bramek +4 (25 - 21)
Najwyższe zwycięstwo u siebie:
10 - 0 vs. Czarni Dobrzyca
Najwyższa porażka u siebie:
0 - 2 vs. Calisia Kalisz
1 - 3 vs. Orzeł Mroczeń
Najwięcej bramek u siebie:
10 - 0 vs. Czarni Dobrzyca
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe:
5 - 1 vs. Olimpia Brzeziny
Najwyższa porażka na wyjeździe:
0 - 5 vs. Iskra Sieroszewice
Najwięcej bramek na wyjeździe:
5 - 2 vs. Zawisza Sośnie

(AW)


1994 - 2007 © Borkow

src="../stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">