Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 26


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

KOMPUTEROWY PIRAT W RĘKACH POLICJI

    21 czerwca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali mieszkańca miasta, który zajmował się nielegalnym rozpowszechnianiem programów komputerowych. Odbiorców szukał za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczanych w prasie. Konsekwencją aresztowania było przeszukanie w mieszkaniu mężczyzny, gdzie znaleziono i zabezpieczono ok. 700 nielegalnie skopiowanych płyt CD R i DVD R zawierających gry komputerowe, a także sprzęt służący do powielania tych treści. Jak się dowiedzieliśmy, zarzuty postawiono głównemu podejrzanemu i jego wspólnikowi.
    Z posiadanych przez nas informacji wynika, że to nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego ostrzeszowianina. Niemal dokładnie rok temu prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Wówczas zarzucano mu, że w okresie od marca do października 2003 r. uzyskał, na szkodę szeregu agencji i wydawnictw, programy komputerowe o łącznej wartości 96.000 zł. Ponadto w tym samym okresie, nie posiadając koniecznych uprawnień handlował programami komputerowymi, filmami i utworami zarejestrowanymi na płytach CD.
    Wygląda na to, że łamanie prawa autorskiego to dla mężczyzny prawdziwa pasja, której nie jest w stanie zniszczyć nawet zagrożenie więzieniem.

Ł. Ś.


1994 - 2007 © Borkow

ski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">